Türkiye’de bizden gözüken ve bizim gibi halkımız arasında yerli lehçelerle Türkçe konuşan düşman birlikler değişik sosyal bölgelerde soğuk savaş için uygun zeminin ve ortamın oluşması için bekliyorlar, daha doğrusu bekletiliyorlar. Bu süreçte bu birlikler, bağlı bulundukları düşman merkezlerden belki de ABD üslerinden gelen emirler doğrultusunda planlı olarak hareket ediyorlar. Bugün Türkiye’nin başında bulunanlar elbette bunları biliyorlardır ve ona göre hareket ediyorlardır

Düşman ülkemizi içerden
ve dışardan kuşatmak
istiyor?

Düşman Türkiye’yi içeriden ve dışarıdan kontrol etmek istiyor. Bunu nasıl yapmak istiyor?.

Hikaye söylemiyoruz ve masal anlatmıyoruz. Tamamen uzun bir zamandır devam eden gerçek söylemlerden ve olaylardan söz ediyoruz.

Ülkemize ve tüm İslam dünyasına karşı düşmanlarımızın uzun bir zamandan beri gerçekleştirmeğe çalıştıkları soğuk savaş çalışmalarında ve muhtemel sıcak savaşlar için yaptıkları hazırlıklarında her gün yeni yeni adımlar atılıyor.

DÜŞMAN UZAKTA DEĞİL,
MAALESEF ARAMIZDADIR!

Ana düşmanlardan ABD, son olarak bitişiğimizdeki ülke Yunanistan’da, bizim çok yakınımızda ülkemize 60 km.’lik bir mesafede bulunan Dedeağaç limanı denilen yerde ülkemizi gözetleme istasyonu kuruyor.

Türkiye olarak buna seyirci mi kalacağız?

Bu radarın, Meriç bölgesiyle Boğazları ve tüm Kuzey Ege adalarını ve bizim kıyı topraklarımızı tarayabilecek, kontrol edebilecek, gerek havadan ve gerekse karadan ülkemizde ses ve görüntü tespiti yapabilecek kapasitede olduğu öğrenildi.[1]

ABD TÜRKİYE’Yİ NASIL
KONTROL ETMEK İSTİYOR?

Düşmanlarımızın Türkiye’yi içimizden ve dışımızdan ülkemizi, adeta bizi olduğumuz gibi okumaları ne kadar büyük bir talihsizliktir.

Ayrıca düşmanımız, bilindiği gibi uzun bir zamandır askeri üslerle içimizdedir! Üstelik bu askeri üslerdeki düşman askerleri, ülkemizde sivil olarak her yerde bizim gibi, bizim toplumumuzun insanları gibi çok rahatça dolaşmaktadırlar!

Unutmamalıyız ki, düşmanın İslam’a karşı Haçlı savaşında İslam dünyasındaki ilk hedefi en güçlü İslam ülkesi olan Türkiye’dir! Düşman, diğer Müslüman ülkelerden önce bizim ülkemizi hedef almaktadır. Bunu bilmemek ve görmemek için kör olmak gerekir.

MİLLİ SAVUNMAMIZDA TÜRKİYE’YE VE
İSLAM’A SAVAŞ AÇAN ABD’NİN NE İŞİ VAR?

https://imgz.star.com.tr/imgsdisk/maintmps/2018/10/02/021020182157235634865_2-41.jpgTürkiye’nin Milli Savunma Bakanlığı, ülkemizde ABD silahlı kuvvetleri unsurlarınca önümüzdeki dönemde Münbiç'te icra edilecek müşterek faaliyetlere yönelik eğitimlerin başlaması ile ilgili çalışmaların devam ettiğini, bu kapsamda ABD'den eğitime katılacak ilk grup personelin Türkiye'ye intikal ettiğini bildirmiştir. [2]

Bu durumda ister istemez bir soru geliyor insanın aklına: ABD, acaba gün geçtikçe ülkemizi daha çok kontrol altına alabilecek bir ortam mı oluşturmağa çalışıyor?

Ayrıca düşman sivil olarak ülkemizin her yerinde ve her bölgesindedir! Türkiye olarak acaba düşmanın bu oyunlarına karşılık bizler neler yapıyoruz ve nasıl tedbirler alıyoruz?

İSLAM ÜLKELERİNDE DÜŞMANIN
GÜVENDİĞİ BİRİLERİ Mİ VARDIR?

İslam tarihinde Haçlı savaşlarında bazen Müslümanların içinde düşmanın güvendiği ve dayandığı birileri olmuştur.

Bu son Haçlı savaşında acaba kafir, İslam ülkelerinden kimlere güvenmiştir ve kimlere dayanmıştır?

ABD’nin İslam’a karşı Haçlı savaşında baş müttefiklerinden biri haline gelen İslam ülkelerinden Suudi Arabistan böyle bir konumdadır. S. Arabistan Kralına karşı son küstahça aşağılayıcı davranışı ne kadar büyük bir talihsizliktir, ne kadar büyük bir acı bir durumdur.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Batı Virginia'daki bir konuşmasında Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud'a atıfta bulunarak "Milyarlarca doların var, biz olmasak uçaklarını bile koruyamazsın" diyerek aşağılamada bulunmuştur, [3]

O Suudi Arabistan ki, bugün İslam dünyasında, İslam’ın beş temel şartından biri olan Hac ibadetinde ve umre hizmetlerinde “Allah’ın evi” Beytullah’da (Kabe’de) dünya Müslümanlarını ağırlıyor. Üstelik Medine’de Peygamber Efendimizin (SAS) türbesini ve mescidini muhafaza ediyor.

Öyleyse bu İslam devleti, karşı karşıya bulunduğumuz Haçlı savaşında sözkonusu yüce görevine yaraşır bir davranışı ne zaman ortaya koyabilecektir?

İSLAM’A VE TÜRKİYE’YE SAVAŞ
AÇAN ABD’Lİ KOMUTAN İÇİMİZDE!

Soruların ve sorunların en ilginci bizimle ilgilidir: Son Haçlı savaşında İslam’a ve Türkiye’ye karşı savaşan Amerikalı komutan devamı bizim ülkemizdedir. Türkiye topraklarında ABD üstlerindedir. İncirlik ABD Üssü’nün bu Yahudi [4] Komutanı David S. Eaglin, “İncirlik’ten ayrılmayız!” demiştir. [5]

İslam ve Türkiye düşmanı bu komutan acaba neden ve niçin böyle konuşmuştur?

Haçlı savaşında Türkiye’de, bizim içimizde veya diğer İslam ülkelerinde acaba düşmanın güvendiği başka birileri var mıdır?

SONUÇ

Türkiye’de bizden gözüken ve bizim gibi halkımız arasında yerli lehçelerle Türkçe konuşan düşman birlikler değişik bölgelerde soğuk savaş için uygun zeminin ve ortamın oluşması için bekliyorlar, daha doğrusu bekletiliyorlar. [6]

Bu süreçte bu birlikler, bağlı bulundukları düşman merkezlerden belki de ABD üslerinden gelen emirler doğrultusunda planlı olarak hareket ediyorlar. [7]

Bugün Türkiye’nin başında bulunanlar elbette bunları biliyorlardır ve ona göre tedbirli hareket ediyorlardır.

Allah düşmanlarımıza fırsat vermeyecek şekilde hareket edebilmemizde ve strateji takip edebilmemizde bize yardımcı olsun!

Sevgiler, saygılar…

Hasan Erden

herden1950@hotmail.com

 

[1] Yeni Şafak Gazetesi, 01 Ekim 2018, AA.

[2] 02.10.2018, https://www.star.com.tr/guncel/milli-savunma-bakanligi-bd-silahli-kuvvetlerinden-egitime-

katilacak-ilk-grup-personel-turkiyeye-geldi-haber-1391442/

[3] Vatan Gazetecilik A.Ş, https://www.msn.com/tr-tr/haber/dunya/trump-kral-selmanı-aşağıladı-bizsiz-bir-

hiçsin/ar-BBNN0Ca?li=BBplYy0&ocid=YXPRM418

[4] Yahudi devleti İsrail, ABD ile birlikte İslam’a ve Türkiye’ye savaş açtığına göre, ülkemizdeki ABD’nin

hakimiyetindeki NATO üslerinin komutanın Yahudi olması hayli manidardır.

[5] http://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/incirlik-ussunun-abdli-komutani-eaglin-incirlikten-ayrilmayiz-2497393/

[6] Bilindiği gibi karadeniz bölgesinde bu casus birliklerden bir grup yakalanmış ve yurt dışı edilmişti.

[7] Tufan Türenç, Hürriyet, 26 Haziran 2010

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.