Suudi Arabistan hem dünya Müslümanlarının Hac ibadetine ev sahipliği yapıyor ve onların parasını alıyor, hem de Haçlıların ve İsrail’in İslam’a karşı savaşmasına yardım ediyor ve ev sahipliği yapıyor.
26.01.2019 16.02
895 okunma
Türkiye’nin Haçlı savaşına karşı ilk görevi düşmana boyun eğen İslam ülkelerini uyarmak!
Hasan Erden

Suudi Arabistan hem dünya Müslümanlarının Hac ibadetine ev sahipliği yapıyor ve onların parasını alıyor, hem de Haçlıların ve İsrail’in İslam’a karşı savaşmasına yardım ediyor ve ev sahipliği yapıyor.

Türkiye dünya savaşına
karşı tarihi görevini
yerine getirmeli!..

 

ABD’nin İslam’a ve Türkiye’ye karşı 2000’li yılların başında başlattığı Haçlı Savaşında İslam’a karşı kullandığı Müslüman ülkelerle ilgili dehşet verici örnekler her geçen zaman içinde daha çok meydana çıkıyor.

Geçen haftalarda İslam ülkesi Yemen'de bu savaşta katliam yapan bir başka İslam ülkesi Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE'nin) F-16 pilotlarına bu savaşı başlatan ABD'nin eğitim verdiği ortaya çıkmıştır. [1]

En başta bizim ülkemizi de hedef alan bu savaşla ilgili düşmanın bazı Müslüman ülkeleri İslam’a karşı kullandığı böyle kötü örneklere Müslüman Türkiye olarak karşı çıkmamız ve en şiddetli bir şekilde tepki göstermemiz bizim hakkımızdır.

Nitekim Geçen günlerde bu savaş dolayısıyla ABD menşeli bazı ürünlerin ithalatında ek mali yükümlülük oranlarının yüzde 100 artırılmasına dair Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlanmıştır. [2]

Türkiye’nin bu duyarlılığın daha bilinçli ve daha şuurlu hale gelmesi gerekir.

Zira Türkiye, İslam’a ve en başta da ülkemize karşı yürütülen haçlı savaşına dur diyecek derecede asıl tedbirleri henüz almış değildir.

Öncelikle bu savaşta bizlere meydan okuyan İsrail’e ve Haçlı dünyasına dur dememiz ve bu savaşa yardımcı olan İslam ülkelerine bir şekilde hadlerini bildirmemiz lazım gelir.

TÜRKİYE ÖNCE DÜŞMANA YARDIM EDEN
İSLAM ÜLKELERİNİ UYARMALIDIR!

Bu Haçlı savaşında İslam ülkelerinden düşmana yardım eden Müslüman ülkeleri birilerinin uyarması gerekiyor. Özellikle Suudi Arabistan’a, Mısır ve BAE’e uyarıda bulunmak, yanlış yapıyorsunuz demek lazım geliyor..

Suudi Arabistan hem bütün dünya Müslümanlarının Hac ibadetine ev sahipliği yapıyor ve onların parasını alıyor, hem de İslam düşmanlarına karşı cihat etmek yerine, onların Müslümanlıkla  savaşmasına yardım ediyor ve ev sahipliği yapıyor.

Allah’ın evi olan Beytullah’ı yani Kabe’yi ve Medine’deki Peygamberimiz’in türbesini ve mescidini koruyarak dolaylı olarak İslam düşmanlarının emrinde onlara hizmet etmenin vebali çok büyük değil midir?

Yine tarihte asırlarca İslam’a hizmet eden, Müslümanlığın ilmi yönden gelişmesi için çalışan ve büyük katkıda bulunan Mısır, şimdi tam tersine bir konumda, İslam düşmanlarının İslam’la savaşına arka çıkıyor ve yardımcı oluyor.

TÜRKİYE BU SAVAŞA KARŞI TARİHİ
MİSYONUNU YERİNE GETİRMELİDİR!

Bilindiği gibi Kur’an’da “Allah’ın Evi” olarak nitelendirilen Mekke’de Mescid-i Haram’ı (Ka’be’yi), Medine’de Mescid-i Nebevi’yi ve diğer mukaddes emanetleri ecdadımız Osmanlı asırlarca muhafaza etmiş ve Müslüman Hacıların devamlı ziyaret ettiği bu mübarek yerlere sahip çıkmıştır.

Bundan sonra da düşmanın bu Haçlı Savaşı karşısında da Türkiye bu tarihi misyonuna yaraşacak şekilde Allah katında en makbul ve O’nun rızasına en uygun olan bir strateji takip etmelidir.

İSLAM ÜLKELERİNİN HER AN DİKKATE
ALMASI GEREKEN İLAHİ UYARI!

Birilerinin Kur’an-ı Kerim’in şu ayetini bu İslam ülkelerine özellikle de “Allah’ın Evi” buyurulan Ka’be’yi korumakla görevli bulunan Suudi Arabistan yönetimine bu hatırlatmayı yapması gerekiyor, Yüce Allah bu ayette şöyle buyuruyor:

“Ey iman edenler! Benim de sizin de düşmanlarınızı dost edinmeyin. Onlar size gelen gerçeği reddettikleri halde, siz onlara sevgi sunuyorsunuz. (…) Siz nasıl olur da onlara sevgi gösterip sır verirsiniz? Halbuki Ben sizin gizlediğiniz ve açıkladığınız her şeyi bilmekteyim. Doğrusu içinizden kim bunu yaparsa, artık doğru yoldan sapmış olur.”   [3]

İslam dünyasında Allah’ın yardımıyla bu Müslüman ülkelere böyle bir uyarıyı yapacak, böyle bir stratejiyi takip edecek ve uygulayacak Osmanlı’nın mirasçısı bizim ülkemizden başka bir Müslüman ülke var mıdır?

SONUÇ

Diğer taraftan dikkate alınması gereken başka bir husus, ABD ve İsrail bu Haçlı savaşında bugünkü şartlarda Müslümanlarla kendileri savaşmıyorlar, gizli güçleri ile soğuk savaş oyunlarına başvuruyorlar ve Müslümanları Müslümanlarla savaştırıyorlar, onları birbirlerine düşürüyorlar.

Dolayısıyla bu gizli ve uzaktan kumandalı savaşta sürekli kaybeden İslam düşmanları olmuyor, maalesef düşmanın aldattığı ve oyuna getirdiği söz konusu Müslüman ülkelerin kendileri oluyor,

Onun için öncelikle Türkiye asırlardan beri devam eden tecrübeleri ile bu Haçlı Savaşında düşmana boyun eğen ve oyunlara gelen Müslüman ülkeleri uyarmalıdır!

Sevgiler, saygılar…

Hasan Erden

herden1950@hotmail.com

 [1] https://www.star.com.tr/dunya/yemende-katliam-pilotlarina-abd-egitimi-verildigi-ortaya-cikti-haber-1427161/

[3] Mümtahine Suresi ayet: 1

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
YAZARLAR
...

sanalbasin.com üyesidir

© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya