ARZUHAL
Dünyaya kuş bakışı bakınca şunları görüyoruz:
14.02.2020 23.39
1 yorum
3.824 okunma
ARZUHAL
Mustafa Yıldız
  EY ALLAH’IM;
 Dünyaya kuş bakışı bakınca şunları görüyoruz:
 İnsanlar dünyayı daha çok bölüşme derdinde. Onu cehenneme çevirecek silahların yarışında. Cehenneme çevirecek silahlara sahip haydut devletler, canavarca hırslarını tatmin etmiyorlar. İcat ettikleri silahları,  kadim coğrafyamız üzerinde deniyorlar. Akan masum insan kanları,  onlara maddi kazanç olarak dönüyor. Ülkeler ve zenginlikleri zorbaca ve canice gasp ediliyor. Masum insan kanları kadın, çocuk demeden akıtılıyor. Şehirler, köyler bombardımanla berhava ediliyor. Hayatta kalabilenler,  büyük sefalet ve perişanlık içinde sığınacakları  bir yer arıyorlar. Bu feryat ve figana yer gök nasıl tahammül edebiliyor,  bilemiyoruz.
 Sadece Türkiye'miz 4 milyon sığınmacıya yurt içinde, yüz binlercesine sınırlarımız dışında  bakmak zorunda kalmıştır. İslam'ı bilmeyen nankörler, dış politika eleştirisi yaparak düşmanlarımızın diliyle konuşuyorlar. Bilmiyorlar ki bu, Müslüman olan bir ülkenin Müslümanlığının bir gereğidir. Misafir olduğumuz dünyada  bu görevimizi yerine getirmeyeceksek biz nasıl Müslüman oluruz?
 Doğu Türkistan coğrafyasında Uygur Türkleri, Myanmar mazlumları ve daha nice coğrafyalarda onlarca seneden beri zulüm ve katliamlar,  karabulutlar gibi Müslümanların üzerine çökmüş bulunuyor.
 Haydut devlet ABD, Rusya ve mel'un İsrail, memleketleri harap etmede başroldeler. Batılı ülkeler ise bu durumdan son derece memnunlar. Sırtlanlar misali leş peşindeler.
 Memleketimizde "şükür bilmez" gafiller bindikleri dalı kesercesine muhalefet  aşkıyla devletine çelme atma peşindeler. Düşman ne diyorsa onlar da aynısını söylüyorlar.
 15 Temmuz ihaneti gibi bir ihanet gördü bu aziz millet. Onlarca cephede savaşan bir ülkede ekonomi ne olur diyen yok. Yapılan zamların hesabını yapıyorlar.
 Ahlâk kanaat, maneviyat, fedakârlık  vatanseverlik birçoğunun hayatından çıkmış durumda.
 Rahat bırakmıyorlar ki arzulanan bir düzen kurulsun.
 Allah'ım; Senin adın yücedir.
 Sen bize iman, basiret ve inayet ver.
 ALLAH’IM;
 Bu kurtlar sofrası olan dünya nasıl durulanır? Nasıl barış ve esenlik yurdu haline gelebilir?
 Bunları sen bize bildirin:
 “Ey insanlar hep birden Silm’e (İslam’a, barışa) girin!” buyurdun.
 Biliyoruz ki o barış ve huzurun adı İslam'dır.
 Ancak sen, bu huzur ve barış alanına girmek istemeyen aykırı adamları da yarattın. Sana teslim olan kullarına da onları ateş çukurunun kenarından çekip almak için CİHAD görevi verdin. Görev verdiğin bu kulların dirençlerle, baskılarla, baskınlarla ve zulümle karşılaştılar. Bu durumda ne yapılması gerektiği için sistemin en önemli kurumu olan CİHAD’ı devreye soktun. Biliyoruz ki cihad,  CEHD'dir, mücadeledir, çabadır; kan dökme ve insan öldürme olayı değildir. Önce tebliğ, ikna ve inandırma ameliyesi gelir. Son kertede,  bizi öldürme tehlikesi olan insanı,  o bizi öldürmeden bizim onu öldürmekten başka çaremiz kalmayacağını yüce dininle bize bildirin.
 Hani bir kulun:
 “Nushile uslanmayanı etmeli tekdir
 Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir”
  Demişti ya, işte tam da o noktadayız. 2020 yılının bu günlerinde, sıra köteğe geldiği bu noktada karşı tarafın katliam, zulüm ve kırımı devreye giriyor. O zaman da karşı güç kullanmamız kaçınılmaz oluyor.
 Hani senin:  “Onlara karşı elinizden geldiğince (onları yenecek kadar) kuvvet hazırlayın” emrin vardı.
 İşte biz, dünyanın silah teknolojisine, askerlik ve ekonomisine, sosyal medya virüsüne karşı güç kuvvet hazırlamazsak emrini tutmamış oluruz; huzur ve güvene çare bulamayız. Çare bu değil mi?
  “Ey insanlar! Hep birden Silm’e girin!” emrini nasıl  anlamalıydık?
 İnsanlığın en büyük önderi ve numunesi olan senin kutlu elçin şöyle demişti:
 “Sana yapılmasını istemediğin şeyi sen de başkasına yapma!”
 Bütün insanlığı kurtaracak formül bu değil miydi? Bütün kavgaları durduracak çare bu değil miydi?
 Ama biliyoruz ki cennet ve cehennemi boşa yaratmadın. İmtihan için yarattın. İnsanlar, tercihleri neticesinde bu imtihanı ya kazanacaklar, ya da kaybedecekler. Bu senin va’dindir.
  Cenneti kazanacak olanların işleri bu cihanı cennet misali yapmaktır. Cehennemi hak edecek olanların da işleri yeryüzünü cehenneme çevirmekten başka bir şey olmayacaktır.
 Zalimler, katiller, kan dökücüler ve kan emiciler, yurtları ve hayatları yok edenler için “yaşasın cehennem” demekten kendimizi alamıyoruz...
 Senden görevlerinin bilincinde olmayan gafillere intibah, bu bilinçte olanların gayretlerine de güç ve kuvvet vermeni niyaz ediyoruz. Çünkü her türlü kuvvet ve kudret senin elinledir. Bundan dolayı hasbunallahu ve ni'mel vekil" diyoruz.
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
1 yorum yapıldı
AMİİN ALLAHIM!
Allahım! Değerli dostum ve kadim arkadaşım Mustafa YILDIZ kulunun ARZUHALİNİ hepimiz adına kabul eyle.اياك نعبد واياك نستعين Yalnız sana kulluk ediyor ve yalnız senden yardım diliyoruz. Sen bize yardım eyle Allahım! Dünya Müslümanlarının ve ülkemizin durumunu herkes böyle gönülden, veciz ve güzel bir ifade ile arz edemez ama hepimiz aynı derttem muzdaribiz. Şifasını senden bekleriz. Hepimiz adına halimizi sana ARZ eden kardeşimizden de razi ol Allahım! Amiin.
Yorum Ekleyen: Kemal CENGİZ     24.2.2020 22:13:20
YAZARLAR
...

sanalbasin.com üyesidir

© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Ahmet Revanlı