Düşmanın her oyununda o bizim içimizi okumadan önce bizim düşmanın içini okumamız ve ne yapmak istediğini zamanında keşfetmemiz lazım geliyor. Bir insanın satranç oyununda rakibin hamleleri sonunda ne yapmak istediğini önceden anlayabilmesi gibi, düşmanın mevcut saldırılardan sonra en son ne yapmak ve hangi hedefi gerçekleştirmek istediğini Türkiye görmeli ve fark etmelidir.
25.04.2019 17.19
3.712 okunma
Düşman ülkemizde iç savaş için nasıl hazırlıklar yapıyor?
Hasan Erden

Düşmanın her oyununda o bizim içimizi okumadan önce bizim düşmanın içini okumamız ve ne yapmak istediğini zamanında keşfetmemiz lazım geliyor. Bir insanın satranç oyununda rakibin hamleleri sonunda ne yapmak istediğini önceden anlayabilmesi gibi, düşmanın mevcut saldırılardan sonra en son ne yapmak ve hangi hedefi gerçekleştirmek istediğini Türkiye görmeli ve fark etmelidir.


Tarihteki haçlı seferleri
bugün çok gizli şekilde
nasıl yapılıyor?

Tarihte Türkiye’ye karşı asırlarca süren meşhur Haçlı seferleri vardır.

Ecdadımız Osmanlı’yı yıkmağa yönelik seferler son Çanakkale savaşından ve İstiklal Harbi’nden sonra bugün ülkemizin içiinde çok gizli ve maskeli bir şekilde gerçekleştirilmeğe çalışılıyor..

Bu Haçlı savaşında düşmanın neler yapmak istediğini ve nerelere varmak istediğini önceden bilebilmek, daha doğrusu tahmin edebilmek çok önemlidir. Düşmanın yapabileceklerini sanki önceden biliyormuş gibi devamlı hazırlıklı ve uyanık olmalıyız. Yani düşmanın bize neler yapabileceğini, nasıl oyunlar oynayabileceğini bilmeliyiz.

Çünkü göremediğimiz ve farkına varamadığımız içimizdeki düşmanlarımızın, yani tarihteki sözünü ettiğimiz Haçlı ordularının torunlarının, soğuk savaşta bize karşı uzanan yıkıcı gizli ve maskeli elleri ve kolları vardır.

Toplum olarak bugün hiç ayırt edemediğimiz bu Haçlı savaşçıları ticari olarak hep bizden kazanıyorlar. Yani bizimle savaşan düşmanımızı çok garip ama kendi ellerimizle ve kendi paramızla biz besliyoruz, biz yetiştiriyoruz, biz imkanlara boğuyoruz.

Daha önceki yazılarımızda dikkat çektiğimiz gibi, düşmanlarımız bize sattıkları ürünlerinden  kazandıkları kıyamet gibi servetlerle Haçlı savaşında Müslümanlara karşı kullanılan ve ileriki zamanlarda da bize karşı kullanılacak olan silah, mermi, cephane, bomba, füze vs. yapıyorlar.


ABD’NİN VE İSRAİL’İN HÜKMETTİĞİ
ARAP NATO’SU KURULUYOR

Bilindiği gibi 1950’li yıllardan sonra Türkiye’nin çok geniş ve ağırlıklı bir şekilde yer aldığı ve üye olduğu, ABD’nin komuta ettiği bir NATO vardı. Hatta bu ittifakın uzun zamandan beri Türkiye’de hala devam eden askeri üsleri var.

Bu NATO’dan başka bugün şimdi de İslam dünyasında maalesef İslam’a karşı Arap NATO’su kuruluyor.[1]

ABD ve İsrail, kendilerinin başlattığı İslam’la savaş faaliyetlerini bazı Müslüman ülkelere yaptırmağa çalışıyorlar.

Bu İslam ülkelerinden özellikle Suudi Arabistan hem Müslümanların Hac hizmetlerine ev sahipliği yapıyor, yani “Beytullah” yani (Allah’ın evi) denilen Kâbe’ye ve diğer haccın gereği olan yerlere hizmet ediyor, hem de İslam düşmanlığını esas alan Haçlı savaşında yer alıyor.

Bu durumda dünyanın her yerinden koşup gelen yüzbinlerce, hatta milyonlarca Müslüman hacılar İslam’a düşman olan bu güçlerin izniyle onların hakim olduğu Hac ziyaret yerlerini mi ziyaret edecekler?

Rabbimiz Allah (CC) Suudi Arabistan’dan ve diğer Müslüman ülkelerden bunun hesabını sormaz mı, sormayacak mıdır?


SOĞUK SAVAŞTA BUGÜN TÜRKİYE’NİN
HER YANI AJAN VE CASUS KAYNIYOR

19 Nisan 2019 günü İstanbul’da İslam ülkelerinden gelen iki ajan yakalanmış. Açıktan göremiyoruz ama bugün Türkiye’nin her köşesinde, her bölgesinde çok gizli ve sinsi şekillerde ajan ve casus kaynıyor.

İslam’a karşı özellikle Türkiye’ye karşı başlatılmış bulunan Haçlı savaşında, düşman ülkemizde ve İslam ülkelerinde çeşitli yöntemlerde ve şekillerde iç savaşlar planlıyor.

Türkiye’de son yapılan yerel seçimlerde bazı yerlerdeki seçim faaliyetleri sonuçları itibariyle düşmanın bu sinsi ajan ve casus savaşının sadece bir örneğini teşkil ediyor.

Düşman bizim ülkemizde ve diğer İslam ülkelerinde en küçük bölgesel sosyal sorunları bölücü iç kargaşalara ve çatışmalara neden olabilecek şekilde büyütmek ve aşılmaz hale getirmek istiyor, fırsat kolluyor.


DÜŞMAN DÜŞMANLIĞINI
HER ALANDA GÖSTERİYOR

Türkiye’de her gün savaş var, düşman her an bizimle savaşıyor! Ama Türk toplumu olarak biz bu savaşın maalesef farkında olamıyoruz. Çünkü düşman savaşını gizliyor ve görünmez hale getiriyor. Değişik görüntülerle maskeliyor ve sinsileştiriyor.

Örneğin düşman reklamlarla savaşıyor. Demokratik bir kılıfla savaşıyor. Seçimlerde savaşıyor. Düşman düşmanlığını siyasal ve sosyal bütün alanlarda ortaya koyuyor. Biz bu savaşa karşı maalesef bizliğimizi gösteremiyoruz. Meydana gelen örtülü fitne oyunlara karşı uyanık davranamıyoruz.

Örneğin birkaç yıl önce Karadeniz bölgesinde dış kaynaklı bir takım karışıklar olmuştu. Devlet bu olayların üzerine gitti. Altından düşmanın gizli planları, gizli gerçekleştirmek istediği örgütlü siyasi ve sosyal karışıklar ve denemeler çıktı. [2]

Şimdi biz farkında değiliz ama bu olay Türkiye’nin her yerinde, her bölgesinde gizli olarak gerçekleştirilmeğe çalışılıyor.


DOĞUDA BÖLÜCÜLÜKLE MÜCADELE AYNI
ZAMANDA BİLİNÇLİ VE MANEVİ OLMALIDIR

TSK bugün dağlarda ve mağaralarda bölücü faaliyetlere göz açtırmıyor. Bu yüzden ülkemizde bölücülük olayının taktik değiştiriyor olabileceğini hesaba katmak gerekir.

Örneğin düşman meşru kılık ve kılıflarda, silahsız ve cephanesiz bir şekilde halkın ve toplumun arasına karışmayı ve yer tutmayı hedef alıyor, olabilir.

Bu yüzden ülkemizde ve bölgemizde bölücülükle mücadele sadece silahlı olmamalıdır.

Aynı zamanda milli ve manevi değerlerimizle güçlendirilerek ve bütünleştirilerek fikri bir olgunluğa da kavuşturulmalıdır.                                                                                                     


DÜŞMAN BİZİM İÇİMİZİ OKUMADAN
ÇOK ÖNCE BİZ ONUN İÇİNİ OKUMALIYIZ!

Düşman adeta bizim içimizi okuyor. Bizim ülke çapında savunma yöntemlerimize göre saldırı planları hazırlamak üzere çalışmalar yapıyor.

Bölücülük olayı düşmanın çok uzaktan kontrol ettiği ve yönettiği, Türkiye’mizin meşgul edilmesi ve ülke savunmasında gerekli tedbirleri aldığımız izlenimi ve güvenini kazanabilmemiz için oluşturulmuş bir oyun haline getiriliyor olabilir.

Yoksa bölücülük gördüğümüz kadarıyla bugün dağlardaki örgütlerden ibaret değildir. Düşmanın bugün Türkiye’ye karşı Haçlı savaşı gizli ve maskeli olarak daha büyük boyutlarda ve derinliklerdedir.

Onun için özet olarak düşmanın her oyununda, her davranışında o bizim içimizi okumadan önce bizim onun içini okumamız ve ne yapmak istediğini zamanında anlamamız ve keşfetmemiz lazım geliyor.

Bir insanın satranç oyununda rakibin hamleleri sonunda ne yapmak ve nereye varmak istediğini önceden anlayabilmesi gibi, düşmanın mevcut saldırılardan sonra en son ne yapmak ve hangi hedefi gerçekleştirmek istediğini Türkiye görmeli ve fark etmelidir.


SONUÇ

Türkiye, Haçlı savaşına karşı İslam dünyasını ayakta tutacak ve hükmedecek tek kaledir. Bu bakımdan düşmana karşı bu savaş için Türkiye’nin yıkılmaması ve devamlı ayakta kalması lazım gelir.

Devletimize ve ülkemize hep birlikte sahip çıkalım, canla başla koruyalım.

Sevgiler, saygılar…

Hasan Erden

herden1950@hotmail.com[1] http://www.liderhaber.org/suudi-arabistandan-arap-natosu-adimlari-432804h.htm

[2] Genelkurmay Başkanlığı'nın, İçişleri Bakanlığı'nı Trabzon bölgesindeki istihbaratçılara karşı uyardığı ortaya çıktı. (Derinhaber - 24 Ocak 2007 07:51, Zaman, 24 Ocak 2007)

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
YAZARLAR
...

sanalbasin.com üyesidir

© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya