Başta Yüce Allah'ın "Kelam-ı Kadim"i Kur'an-ı Kerim olmak üzere okunacak birçok kitap varken; hem de Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Sayın Bülent ARINÇ'ın; Terör Örgütü PKK'nın Elebaşlarından ve Türkiyemizde HDP adıyla bu örgütün siyasi uzantısı olan partinin Eski Eşbaşkanı olan; şimdi sözünü ettiğimiz terör örgütüne yardım ve yataklık suçundan tutuklu olarak "cezaevinde" yatan Selahattin DEMİRTAŞ'ın kendisine gönderdiği kitabını okuduktan sonra TAVSİYE eden; bununla da yetinmeyerek adeta "TEVBE VE İSTİĞFAR" edercesine, "Türkiye'de KÜRTLERİN DAVASINI yeni anladığını" İTİRAF eden bu şahsı Milletçe ANLAYAMADIK !
22.11.2020 09:15
626 okunma
ARINÇ'IN BULANIKLIĞI !..
Kemal Cengiz

Başta Yüce Allah'ın "Kelam-ı Kadim"i Kur'an-ı Kerim olmak üzere okunacak birçok kitap varken; hem de Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Sayın Bülent ARINÇ'ın; Terör Örgütü PKK'nın Elebaşlarından ve Türkiyemizde HDP adıyla bu örgütün  siyasi uzantısı olan partinin Eski Eşbaşkanı olan; şimdi sözünü ettiğimiz terör örgütüne yardım ve yataklık suçundan tutuklu olarak "cezaevinde" yatan   Selahattin DEMİRTAŞ'ın kendisine gönderdiği kitabını okuduktan sonra TAVSİYE eden; bununla da yetinmeyerek adeta "TEVBE VE İSTİĞFAR" edercesine,  "Türkiye'de KÜRTLERİN DAVASINI yeni anladığını" İTİRAF eden bu şahsı Milletçe ANLAYAMADIK !

ARINÇ gibi BULANIKLARIN tavsiyesi ile aklımızı ve zihnimizi KARIŞTIRMAYA  "hiç mi HİÇ" niyetimiz yok.

Bizim için ARINÇ, kendisine hiçbir şey danışılmayan; danışılsa bile fikrine itibar edilmeyen, SEMBOLİK "Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı" bize göre B O Ş DANIŞMANLIK'tır! Fikri ile amel olunmaz.

Böyle tutarsız birinin HALA bu görevde tutulması, Sayın Cumhurbaşkanımızın VEFASI ile izah edilebilir. Bir de, bazı insanlar işi yapamazlar da BOZMAYI iyi becerirler. Galiba ARINÇ bunlardan olmalı? Peygamber Efendimiz de Medine döneminde, NİFAKINI bildiği halde, "şerlerinden emin olmak için" bazılarını gözleri önünde ve saflarında tutmuştur. Böylece Müşrikler safına geçerek AÇIKTAN tavır almalarını önlemiştir. Mücadelede bu bir "Peygamber Siyaseti"dir. Her konuda bizim için en büyük ÖRNEK (üsve) olan (Ahzab, 21) Allah Elçisi, "Harp akıl oyunudur" (Buhari, 3030) buyurmaktadır.

Şimdi bu zattan beklenen,  görevinden alınmadan kendi isteği ile İSTİFA ederek EFENDİCE AFFINI talep etmesidir. CAMİADAN bunca eleştirilere "kulak tıkayarak" bu görevde İSRARI, ancak YÜZSÜZLÜKLE izah edilebilir.

Bilinen bir gerçek var ki, "LEKE temiz olanlar için KİR'dir". ARINÇ artık Camianın gözünde, şimdiye kadarki TUTARSIZ ve GÜVEN VERMEYEN söylemleri, eylemleri ve tavırlarıyla LEKELENMİŞTİR !  Daha fazla kirlenmeden, "bana müsaade, benden bu kadar, anladım ki benim miadım dolmuştur" deyip kendi isteği ile çekilmelidir. Böyle yaparsa; "kurucusu olduğu" siyasi teşkilatın FAHRİ DANIŞMANI  olarak gönüllerde "şükran ve minnetle" anılacak ve yaşayacaktır. Yoksa davasına iHANET eden diğerleri gibi SİYASET ÇÖPLÜĞÜNE atılacaktır.

Kendisine haddim olmayarak Peygamber Efendimizin şu hadis-i şerifini hatırlatmak isterim:

"İşler sonlarına göre değer kazanır!" (Kayserani, Z.Huffaz, 992/2) buyurmaktadır. HAİN damgası yemeden davadan emekliye ayrılmak EN HAYIRLISIDIR!

Kemal CENGİZ
Emekli Müftü

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Kemal Cengiz
DİĞER YAZILARI

Kemal CENGİZ
Emekli Müftü

Memleketi olan Ankara/Çamlıdare Ahatlar köyünde 1951 yılında doğdu. İlköğrenimi yıllarında Hafızlık ve Medrese Usulü Arapça tahsili yaptı. 1974 yılında Ankara Merkez (Tevfik İleri) İmam-Hatip Okulu'nu bitirdi. Aynı yıl girdiği İzmir Yüksek İslam Enstitüsü'nden 1978'de BİRİNCİLİKLE mezun oldu.

Dini Yüksek Tahsilini yaparken aynı zamanda İmam-Hatip olarak göreve başladı. Mezuniyetini takiben yurdun çeşitli il ve ilçelerinde Vaiz, İlçe Müftüsü ve İl Müftü Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Toplam 43 yıl görevden sora 2016 yılında "yaş haddinden" emekli oldu.

KELÂM-I KEMÂL adıyla özlü sözlerini içeren bir kitabı yayımlandı. Dini, milli, ahlaki ve sosyal konularda çeşitli gazete ve dergilerde çok sayıda çıkan yazılarına devam etmektedir. Bu yazılarından aldığı derece ve ödülleri ile TAKDİR belgeleri bulunmaktadır. 2007 yılında Diyanet İşleri Başkanlığınca Türkiye çapında açılan "Hutbe Yarışmasında" BİRİNCİLİK ödülü bulunmaktadır.

Dini Yüksek İhtisas Eğitimi (İstanbulh-Haseki) yanında Uzmanlık derecesinde Arapça, orta derecede İngilizce biraz Farsça, biraz da Almanca bilmektedir.

Evli, iki oğulu  ve beş torunu bulunmaktadır.

...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahabergazete@gmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya