Demokrasi ile yönetilen ülkelerde siyasal partiler demokratik hayatın vazgeçilmez unsurları olarak kabul edilirler.
22.10.2021 07:08
682 okunma
Türk Siyasetinin Büyük Bir Devrime İhtiyacı var
Nurettin Dursun
Demokrasi ile yönetilen ülkelerde siyasal partiler demokratik hayatın vazgeçilmez unsurları olarak kabul edilirler. Dolayısıyla herhangi bir partiyi desteklemek, ona oy vermek her vatandaşın en doğal hakkıdır. Buna diyecek bir şey yoktur. Demokrasilerde zaten tek tip düşünce yoktur. Tek tip düşünce diktatör yönetimlerde olur. O halde her düşünceye saygı göstermek demokrasinin gereğidir. 
 
Bizim esas üzerinde durmak istediğimiz nokta şudur. Siyaset, kitaplarda yazıldığı gibi uygulanmıyor. Bugün siyasetle meşgul olan kesimin içerisinde küçük bir azınlık, bir başka ifadeyle leş kargaları, siyaseti asıl istikametinden saptırıp kendi kasalarını doldurmanın bir aracı olarak kullanmaktadırlar. Allah, vatan, millet, bayrak, Atatürk diyerek siyaset yapan idealist insanların partiler içerisinde dönen dolaplardan, tezgahlardan haberleri yoktur. Bunlar sadece dava derler ve partilerinden başka hiçbir şey görmezler. Hatta bazıları kendileri gibi düşünmeyen diğer partilere mensup insanları ellerinden gelse doğrayacaklar. Bu kadar fanatik davranırlar. 
 
Bazıları Atatürk'ü bu işe niye karıştırdın diye sorabilir. Solun önde gelen düşünce adamlarından Uğur Mumcu şöyle demişti: "Bankaları kar maskesi ile, devleti Atatürk maskesi ile soydular." Yani birileri Allah, vatan, millet, bayrak, milliyetçilik, ırk, birileri de Atatürk diyerek devletimizi soymaya çalıştılar. 
 
Fakat ne hikmetse iktidarın getirdiği imkanlardan sadece leş kargaları olarak ifade edilen kesim istifade eder. Partilerin kahir ekseriyetini oluşturan samimi insanlar, leş kargaları tarafından paspas ve dolgu malzemesi olarak kullanılır. Partilerde bu yükü çeken sadece samimi insanlardır. Diğerleri ise yani leş kargaları ceplerini ve kasalarını dondurmanın peşindedir. 
 
Bugün Türk siyasetinin büyük bir devrime ihtiyacı var. Bu devrimin amacı, leş kargalarının partilerden temizleneceği ve gerçek dava adamlarının öne geçirileceği bir devrim olmalıdır. Aksi takdirde siyasetten beklenen neticenin alınması mümkün değildir. 
 
Sonuç olarak siyaseti salih amel kabul etmeyen ve ahlaki ölçülere uymayı prensip haline getirmeyen leş kargalarının kontrolündeki siyasetten ülkemize, milletimize ve insanlığa hayır gelmez. Çünkü Hz. Peygamber a.s.; ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim buyurmuştur.
...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya