947 yıl önce Malazgirt, Anadolu’nun Türk ve Müslüman oluşunun başlangıcıdır. Kararlılığın, 200.000 orduya karşı Zafer'in Allah'tan olduğunun, ya Gazi ya Şehadete giden yolun başlangıcıdır. Malazgirt, Alparslan Gazi ile şehitlerin katıldığı büyük diriliştir.
10.05.2022 08:28
229 okunma
Büyük Diriliş
Ali İlkbahar
947 yıl önce Malazgirt, Anadolu’nun Türk ve Müslüman oluşunun başlangıcıdır. Kararlılığın, 200.000 orduya karşı Zafer'in Allah'tan olduğunun, ya  Gazi ya Şehadete giden yolun başlangıcıdır. Malazgirt, Alparslan Gazi ile şehitlerin katıldığı büyük diriliştir.
 
Malazgirt, Selçukluyu kuran ruhun adıdır. Ertuğrul Gazi’nin Söğüt’e girişinin müjdesidir. Osmanlı’yı kuran Osman Gazi’nin davasıdır. Malazgirt, Peygamber Efendimizin müjdesine mazhar olan Fatih’in İstanbul’u alması, İnsanlığa bir çağı kapatıp yeni bir çağı açan Zafer’in adıdır. Malazgirt’in devamı Selçuklu, Osmanlı ve Anadolu’dur.
 
Malazgirt 1071, Çanakkale’de destanlar yazan kefenini giymiş bir milletin dünyaya haykırışıdır.
 
1071; milli mücadelede 1071’den o güne Şehitlerinde katıldığı bir milletin yokluk yoksulluk içinden fert fert Alparslan Gazi oluşu, şehitlerle kol kola diriliş'in adıdır.
 
1071,  ok ve yayla yükselişi 1000 yıllık destanının yazılış başlangıcıdır.
 
1071; 15 Temmuz’da tanklara dur diyen onları teslim alan, helikopterleri durduran, Savaş uçaklarından yağan mermilere parmağıyla tehdit eden, cennete koşar gibi şehadete koşan Alparslan’ın mayasıdır.
 
Malazgirt; Oklar, Yaylar yerine sihalar ile ihalar ile 1071 ruhunun vatana bu can bin defa diyen haykırışın adıdır. 
 
1071 Alparslan Gazi’nin 1000 yıllık Destanı’nın başlangıcıdır.
 
1071; Selçuklu’dan, Osmanlı’dan bırakılan Medreselerin, ocakların, dergahların yeniden yaşatmaya kararlı neslin dört elle sarılmasının adıdır.
 
1071; kahramanların asırlarca yazdığı destanın adıdır. Ufuklar çizen ruhun ta kendisidir.
 
1071; Alparslan’ın Allah’a teslimiyeti önderimiz, liderimiz, Rehberimiz sevgililer sevgilisi Peygamberimizi rehber edinip mesajlarını uygulayan, tebliğ eden önderi devamlı yanında hissetmenin adıdır.
 
Alparslan Gazi; karamsarlığın, ümitsizliğin olmadığı müjdeli bir hayatın başlangıcıdır. 
 
1071 İslam’ın liderliğinin Araplardan Türklere geçtiğinin başlangıcıdır.
 
Yahya Kemal’e Türkiye’nin nüfusunu sormuşlar 15 milyon olmasına rağmen 80 milyon demiş, nasıl olur diye sorduklarında 65 milyonu da Şehitler demiş.
 
2018, Malazgirt 1071 kutlamaları Alparslan Gazi’nin Selçuklunun Osmanlı’nın Çanakkale’deki ve Milli Mücadele’deki 15 Temmuz’daki ta ki şehitlerle birlikte ve Aziz milletin katılımı ile milyonların Önümüzdeki 1000 yılın kararının verildiği başlangıçtır.
...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya