Medyadaki yabancı reklamlar nasıl düşmanın silahı ve cephanesi oluyor?
Bugün Türkiye olarak İslam dünyasında yoğunlaşan Haçlı savaşında ülkeler ötesindeki düşman oyunlarına ve saldırılarına karşı pekala tepki gösteriyoruz ve üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Ama kendi ülkemizde dostluk ve barış ikliminde ve şartlarında bize karşı gerçekleştirilen böylesine aleni düşman faaliyetlerini hiç göremiyoruz.
08.02.2019 20.03
1.005 okunma
Medyadaki yabancı reklamlar nasıl düşmanın silahı ve cephanesi oluyor?
Hasan Erden

 

Bugün Türkiye olarak İslam dünyasında yoğunlaşan Haçlı savaşında ülkeler ötesindeki düşman oyunlarına ve saldırılarına karşı pekala tepki gösteriyoruz ve üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Ama kendi ülkemizde dostluk ve barış ikliminde ve şartlarında bize karşı gerçekleştirilen böylesine aleni düşman faaliyetlerini hiç göremiyoruz.

Soğuk savaşta Türkiye’de
bilmeden düşmana

alet olanlar?

 

Devletimizin milli harp sanayiinde büyük ilerleme kaydetmesi çok sevindirici güzel bir atılım!

Başımızdakileri bu açıdan, yüreklerden kopup gelen dualarımızla çok takdir ve tebrik etmek gerekiyor.

Yalınız bu tebrik ve takdirlerimizi sunarken en az bunun kadar önemli olan bir eksiğimizi ve ihmalimizi açıklamak da önemli bir vazifemiz!

Zira bu görevimizi yapmazsak Hakk’ın katında ve halkın katında büyük vebal altında kalırız ve sorumlu oluruz.

Nedir bu eksiğimiz ve ihmalimiz?

Arz edelim ve açıklayalım!

DÜŞMANIN MEYDAN OKURCASINA GİRİŞTİĞİ

ALENİ SAVAŞINA KARŞI NE YAPIYORUZ?

Soğuk savaşın Türkiye uzantısında bugün ülkemize karşı maskeli ve değişik görüntülerde bir savaş vardır.

Ve bu savaşta Türkiye’mizde soğuk savaşın seyrettiğimiz fakat hiç farkında olamadığımız bir yanı vardır!

Savaşın bu yanı, maalesef bizim isteğimizle iznimizle ve müsaademizle olmaktadır. Bizim elimizle ve bizim yetkilerimizle bize karşı yapılmaktadır.

İlk bakışta bu gizli savaşın boyutlarının nerelere kadar uzandığını bilemezsiniz ve tahmin bile edemezsiniz.

Örneğin televizyon kanallarında yayınlanan İsrail kökenli reklamlar, bugün İslam’a ve Türkiye’ye karşı kıyasıya yürütülüyor.

Bugün memleketimizde televizyon kanallarında bol bol reklamları yapılan pek çok ürün ve pek çok tüketim maddesini araştırın, nereden geldiğini ve üretildiğini soruşturun, sonunda İsrail’e ve ABD’ye bağlı olduğunu, yani savaştığımız düşman devletlere arka çıktığını göreceksiniz.

ABD’DE MARKETLERİ KURUTAN

MARKET ŞİMDİ NEDEN TÜRKİYE’DE?

Bu reklamların içinde Amerika’da birçok marketi kurutan ve iflas ettiren yabancı marketler de bulunuyor.

Örneğin bunlardan birisi Türkiye genelinde faaliyete başlamadan önce Bursa’da uzun bir süre deneme yayınları yapmış, bu tecrübeden sonra yoğun bir şekilde bütün Türkiye genelinde televizyon kanallarında ve basında kendini göstermiştir.

Acaba bu market ABD’deki gibi, Türkiye’deki marketleri ve ülkemizin ekonomisini kurutmaya mı gelmiştir?

Uluslararası şirketlerle ve firmalarla, en son Türkiye halkını ayakta tutan ve ekonomik yapısını oluşturan müesseseleri bitirip yok etmeyi mi hedeflemiştir?

HAÇLI SAVAŞININ DOLAYLI OLARAK

BİZE YAPTIRILAN EN GARİP YANI

Türkiye, bugün ABD’ye, İsrail’e ve Avrupa’ya karşı bir strateji ve politika takip etmesine rağmen, uluslararası reklamlarda tam tersine, ülkemize ve değerlerimize düşman olan bu camianın isteklerine ve yaptırımlarına maalesef boyun eğiyor ve evet diyor. 

Umarız ve temenni ederiz ki, yayınlarımızda dikkat çektiğimiz Türkiye’mize ve İslam’a savaş açan yabancı ülkelerin bu reklamlarına bir an önce son verilir.

Türkiye’ye sahip çıkmağa çalışan milli iradenin bu konuda üzerine düşeni yapacağından eminiz.

Millet olarak umutlarımız, beklentilerimiz ve dualarımız devam ediyor. Rabbimiz yardımcımız olsun!

YAHUDİLİĞİN VE İSRAİL’İN ÜLKEMİZDE

REKLAM SAVAŞI BÖYLE GERÇEKLEŞİYOR

Reklamlarıyla dünyada İsrail’e ve ABD’deki Yahudi tröstlerine destek çıkan ve yardımcı olan söz konusu ünlü büyük ticari firmaları sizlere sıralamağa çalışacağız.

Türkiye’de piyasayı ele geçiren bu ürünler, az değildir.

Bunların direkt ve dolaylı olarak İslam’a ve ülkemize savaş açmış bulunan devletlerle gözle görülür bir şekilde ilgileri ve bağlantıları vardır. [1]

Türkiye’de reklamları çıkan bu ürünleri maalesef ve maalesef Türk toplumunun insanları dolduruşa gelmekte ve kapış kapış satın almaktadır.

Direkt ve dolaylı olarak ABD’ye ve İsrail’e bağlı bulunan sözkonusu firmaların bir kısmı şunlardır:

ACE (çamaşır suyu), ALGİDA (dondurma), ALO (çamaşır tozu), ALORKO (kombi), ARİEL (çamaşır tozu), BLENDAX (şampuan), CIF, CLEAR (şampuan), CNN (TV), COCACOLA (kola), CORNETTO (dondurma), DANONE (katkılı yoğurt), DISNEY (çizgi film), DOMESTOS (çamaşır suyu), ELİDOR (şampuan), FANTA (kola), FRUKO, IBM, IPANA (diş macunu), KOMİLİ, LİPTON (çay), LUX, MAGNUM (dondurma), MARLBORO (sigara), MİS, NESCAFE (kahve), NESQUIK  (içecek, yiyecek vb.), NESTLE (çikolata), NOKIA (telefon), OMO (çamaşır tozu), ORGANİCS,  ORKID (özel), PANDA, PARLIAMENT (sigara), PEPSİ, RİNSO (çamaşır tozu), SALEM, SANA (organik yağ), SCHWEPPES (gazoz), SİGNAL (diş macunu), TURKUAZ SU, VAKKO, VİM, WINSTON (sigara), YEDİGÜN, YUMOŞ (yumuşatıcı), ACE (çamaşır suyu), AJAX, ALO (çamaşır tozu), ARİEL (çamaşır tozu), AXE, BLENDAX (şampuan), CALGON vs. [2]

Nedendir bilinmez (!), çoğu İsrail yapımı olan bu Yahudi ürünlerinin Yahudi devleti İsrail’de Yahudi halkına satılmadığı söylenir.

Oysaki bizim gibi Müslüman ülkelerde bu ürünlerin dolu-dizgin reklamları yapılmakta ve satılmaktadır.

Yani İsrail başka ülkelerin toplumlarına yedirip içirdiği ve kullandığı bu ürünlerin bazılarını kendi insanına yedirip içirmemektedir ve kullandırmamaktadır!..

Neden acaba?

ÖRNEĞİN TÜRKİYE’DE BASIN VE YAYIN

REKLAMLARINDA COCA COLA OLAYI

Yeni Şafak’ta Yazar İbrahim Karagül, 10 Kasım 2017 günkü yazısında: “Savaşı İslâm’ın kalbine taşıyorlar: Hep birlikte karşı durmak zorundayız!”  demiştir.

Yeni Şafak Gazetesi başta olmak üzere bazı İslami yayın organları, yıllar önce yaptıkları yayınlarla Coca Cola'nın arkasında İsrail'in olduğunu ve bu ürünlere verilen paranın Filistinlilere ve tüm Müslümanlara mermi ve cephane olarak döndüğünü ve döneceğini savunmuştur.

Ülkemizde ABD’ye ve İsrail’e arka çıkmayan bazı gazeteler ve yayınlar da bu konuda kamuoyuna uyarılarda bulunmuşlardır.

Bugün Türkiye yönetimlerinin bu konuda bir tedbir almaya henüz sıranın gelmediği, ve bu konuda bir fırsatın ve zamanın olmadığı söylenebilir ve düşünülebilir. İnşaallah da öyledir.

Bu konuda umutlarımız ve beklentilerimiz devam etmektedir.

SONUÇ

Bugün Türkiye olarak İslam dünyasında yoğunlaşan Haçlı savaşında ülkeler ötesindeki düşman oyunlarına ve saldırılarına karşı pekala tepki gösteriyoruz, üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Ama kendi ülkemizde dostluk ve barış ikliminde ve şartlarında bize karşı gerçekleştirilen böylesine aleni düşman faaliyetlerini burnumuzun dibinde hiç görmüyoruz, göremiyoruz.

Öncelikle ve özellikle düşmanlarımızın içimizde bu açık, fakat açık olduğu kadar ilk bakışta  anlaşılmaz faaliyetlerinde kazandıklarının yarın bize karşı silah ve cephane olarak karşımıza çıkacağını hiç unutmamak gerekir.

En önemlisi reklamlarını yaptığımız söz konusu firmaların bağlı bulunduğu ülkenin bu konuda hazırlıklarının olduğu konusunda strateji ve askeri uzmanların iddialarını teyit eden oluşumları hiç hatırdan çıkarmamak gerekiyor. 

Millet olarak ve yönetimler olarak bu açığımızı gözden geçirmemiz ve gözden kaçırmamamız lazım geliyor.

Dikkatli olalım! Olayları ve olanları bu açıdan tekrar tekrar düşünelim ve değerlendirelim lütfen!

Sevgiler, saygılar…

Hasan Erden

herden1950@hotmail.com  

 

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
YAZARLAR
...

sanalbasin.com üyesidir

© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya