Günümüzde meydana gelen dünya olaylarını iyi ve doğru anlamanın yolu dünümüzü, yani tarihimizi, yakın geçmişteki gelişmeleri ve oluşumları iyi bilmekten, doğru anlamaktan ve yorumlamaktan geçer. Bugün toplumumuzun insanlarına çok uzak ve eski değil, birkaç asır önce Osmanlı olarak, Türkiye olarak Amerika’yı vergiye bağladığmızı söylesek, bugün bu olaya kim inanır, bu tarihi gerçeği kim kabul eder?
14.06.2019 12.14
1 yorum
1.963 okunma
Türkiye bugün ne zaman düşmana baş eğdiren “aslan” olacak?
Hasan Erden

Yakın tarihte Amerika’ya
baş eğdiren Osmanlı’nın
“aslan” paşası!

Günümüzde meydana gelen dünya olaylarını iyi ve doğru anlamanın yolu dünümüzü, yani  tarihimizi, yakın geçmişteki gelişmeleri ve oluşumları iyi bilmekten, doğru anlamaktan ve yorumlamaktan geçer. Bugün toplumumuzun insanlarına çok uzak ve eski değil, birkaç asır önce Osmanlı olarak, Türkiye olarak Amerika’yı vergiye bağladığmızı söylesek, bugün bu olaya kim inanır, bu tarihi gerçeği kim kabul eder?

Birkaç asır önce Türkiye’ye
vergi ödeyen düşmanın
bugün intikam savaşı!

 

Bugünkü dünya olaylarını, özellikle Batı’nın ülkemize ve İslam dünyasına karşı son Haçlı savaşını doğru değerlendirelim ve yorumlayalım.

Günümüzde meydana gelen siyasi ve sosyal olayları iyi ve doğru anlamanın ve yorumlamanın yolu da, dünümüzü, yani  tarihimizi, yakın geçmişteki gelişmeleri ve oluşumları iyi bilmekten, doğru anlamaktan ve değerlendirmekten geçer.

https://im0-tub-tr.yandex.net/i?id=a07eebfaf189f7e1b5b7f0cb80c0258f&n=13Örneğin, bugün toplumumuzun insanlarına çok uzak ve eski değil, birkaç asır önce Osmanlı olarak, Türkiye olarak Amerika’yı haraca ve vergiye bağladığmızı söylesek, bu olaya kim inanır, bu gerçeği kim kabul eder, kim evet der?

Böyle yaparsak,herkes hayali bir masal anlattığmızı, yahut uydurma bir hikayeden söz ettiğimizi zannetmez mi?

Ama tarihlerde belgeler asla yalan söylemiyor, uydurma olaylardan bahsetmiyor.

ABD, “ARSLAN” YÜREKLİ OSMANLI PAŞASINA

VERDİĞİ VERGİLERİ DAHA UNUTMADI!

Bugün Türkiye’ye karşı Haçlı savaşı başlatmış bulunan Batı’nın lideri ABD, henüz birkaç asır önce ecdadımız Osmanlı’ya ödemek zorunda kaldığı vergileri, bu konuda düzenlenmiş bulunan tarihi belgeleri ve kayıtları hala unutmamıştır.

Nitekim bugün bu olayın intikamını almak için ABD, tüm Batı dünyasının lideri olarak İslam dünyasının başını çeken Türkiye’ye karşı çok gizli bir dünya Haçlı savaşı başlatmış bulunuyor.

Bu kin ve intikam savaşı Türkiye toplumunun insanları ve İslam dünyası tarafından yeterince anlaşılmış ve farkedilmiş değildir.

DÜN AMERİKA, OSMANLI’NIN DÜNYADA EN UZAK

NOKTADA HÜKMETTİĞİ  ÜLKELERDEN BİRİSİDİR!

Bugün İslam dünyasına kafa tutan ve savaş açan ABD, Türkiye’nin (yani ecdadımız Osmanlı’nın) çok değil, henüz birkaç asır önce hükmettiği ve ülkemize vergi vermesi için anlaşma yaptığı dünyanın bize en uzak ülkelerden birisidir.

Osmanlı’nın kaptan-ı deryası olan Cezayirli Hasan Paşa, yakın tarihimizde, bugünkü insanların kedi ve köpek yetiştirdiği gibi Arslan yetiştiren bir paşasıdır. Tarihte “Aslanlı Paşa” olarak nam salmıştır.

Bu paşa Padişah 3. Selim devrinde Osmanlı sarayının sadrazamı olmuştur. Onun döneminde Osmanlı, denizler-okyanuslar ötesinde binlerce km. uzaklıktaki ülkelere hükmetmiştir, yön vermiştir.

Bu ülkelerin içinde, bugün Türkiye’ye ve İslam dünyasına kafa tutmağa çalışan Haçlı dünyasının lider ülkesi durumunda bulunan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) de vardır.

Tarih bilenler ve okuyanlar birkaç asır önceki bu olayı hemen hatırlayacaklardır.

O zamanda imzalanmış bulunan tarihi kayıtlar ve anlaşmalar bu konunun en canlı şahitleri ve belgeleridir.

BUGÜNKÜ ABD DÜN BİZİM HÜKMETTİĞİMİZ

VE VERGİ ALDIĞIMIZ BİR ÜLKEDİR!

Açıklama: Amerika Bu yüzden denizlerde Osmanlı hakimiyetine boyun eğdi ve 'Trablusgarp Antlaşması' yapıldı.             Özetle bu belgelere göre, bugün İslam dünyasını, özellikle Türkiye’yi hedef alan ABD, bizim ülke olarak düne kadar hükmettiğimiz ve üstelik vergi anlaşması ile yön verdiğimiz ve sınır koyduğumuz bir ülkedir.

Bugün Son Haçlı Savaşıyla Türkiye’ye ve İslam dünyasına müdahalelerde bulunmağa çalışan ABD, aslında bu tarihi gerçeği bir türlü hazmedememektedir ve kabullenememektedir.

Üstelik baş yardımcısı İsrail ile birlikte yıllar önce başlattığı son Haçlı savaşında siyasi ve sosyal gizli savaş oyunlarıyla, gerek Türkiye’ye karşı ve gerekse İslam dünyasına karşı, bu tarihi gerçeğin intikamını almağa çalışıyor.

BUGÜN DÜŞMANIN

İNTİKAM SAVAŞI!

Düşman Türkiye’den ve İslam dünyasından Bugün nasıl intikam almaya çalışıyor?

Türkiye bugün PKK gibi görünen düşmanlarla kuşatılmağa çalışılırken, asıl kuşatma ve savaş çok gizli bir şekilde, çok sinsi ve sessiz bir şekilde cephe gerisinde toplum içinde sivil olarak gerçekleştirilmeğe çalışılıyor.

Maalesef bizim toplumumuzdan bazıları da devletimize karşı bu düşmanlarımıza bilmeden alet oluyor, aracı oluyor.

Düşman ülkemizde asıl savaşa hazırlık yapıyor. Çok gizli ve sinsi bir şekilde iç savaşa hazırlanıyor.

PKK, bu iç savaş oyununda düşmanın önümüze koyduğu vur kaç oyunuyla oyalamağa çalıştığı bir oyundur!.. Dikkatlerimizi asıl savaş olan iç savaş oyunundan uzaklaştırmak ve bu gizli savaşı adeta kamüfle etmek ve gizlemek için dağlarda oynadığı maske bir oyundur!

Devletimizin PKK’ya karşı verdiği mücadelesini asla hafife almamak ve önemsiz görmemek gerekir.

Ama bugün Türkiye olarak düşmanın sözünü ettiğimiz bu gizli savaşını, örtülü/maskeli oyununu da asla dikkatlerden uzak tutmamak ve devamlı yakın takibe almak gerekir.

Konumuza devam edeceğiz.

Sevgiler, saygılar…

Hasan Erden

herden1950@hotmail.

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
1 yorum yapıldı
HÜDA RAZI
Nurlar içinde yatasıca ana ve babalar SİZLER gibi aslanları yetiştirmişler,Allah sayılarınızı artırsın.Var olun sağ olun.Teşekkürler
Yorum Ekleyen: Ahmet YAHYA     17.06.2019 15:57:09
YAZARLAR
...

sanalbasin.com üyesidir

© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya