Bu Haçlı savaşında Türkiye’nin düşmanları yalnız değillerdir. Onların Türkiye’nin içerisinde beraber oldukları dostları/ve müttefikleri vardır. Düşmanın bu dostları çok gizli ve maskeli olarak çalışmaktadırlar. Bu insanlar, bilmeden ve belki hiç farkında olmadan şöyle veya böyle İslam düşmanlarından yana oluyorlar. Onların emellerine ve hedeflerine alet oluyorlar.
17.07.2019 12.58
2.074 okunma
Düşman PKK ile yaptığından fazlasını başka yollardan nasıl yapmaya çalışıyor?
Hasan Erden

Bu Haçlı savaşında Türkiye’nin düşmanları yalnız değillerdir. Onların Türkiye’nin içerisinde beraber oldukları dostları/ve müttefikleri vardır. Düşmanın bu dostları çok gizli ve maskeli olarak çalışmaktadırlar.  Bu insanlar, bilmeden ve belki hiç farkında olmadan şöyle veya böyle İslam düşmanlarından yana oluyorlar. Onların emellerine ve hedeflerine alet oluyorlar.

Son Haçlı savaşında nasıl
bir yöntemle Türkiye’ye
saldırı oluyor?

Savaş oyunu olan satrançta bir kural vardır: Bu kural aslında savaşların da temel kuralıdır. Bu kural, rakibinizin hamlelerini asla göz ardı etmeyip karşınızdakinin kaç hamle sonrasında ne yapmak istediğini, size nereden saldırmak ve sizi nasıl vurmak istediğini önceden keşfedebilmek ve anlayabilmektir.

Bu kural, savaşı kazanabilmenizin, ya da oyunu kazanabilmenizin, ilk şartıdır

Türkiye’ye karşı hazırlanan bugünkü dünya savaşında da düşman böyle oyun oynamaktadır.

Bugün düşman, Türkiye’ye karşı acaba nasıl bir saldırı planlıyor, savaşı kazanabilmeniz için ve hayatta kalabilmeniz için, bunu önceden görebilmeniz, en azından tahmin edebilmeniz gerekiyor.

BAŞARILARIMIZA RAĞMEN DÜŞMANIN
AÇIKTAN GÖRÜLMEYEN GİZLİ SALDIRILARI

Bugünkü Türkiye yönetimi silah sanayiinde ve teknolojide çok büyük başarılı adımlar atıyor ve atılımlarda bulunuyor.

Öte taraftan Türkiye, PKK’yı ülkemizde ve Kuzey Irak’ta başarılı bir şekilde vuruyor, takip ediyor.

Yalınız bu başarıları asla yeterli görmemek gerekiyor.

Çünkü düşman Türkiye’ye devamlı sağ gösterip sol vurmaya çalışıyor.

Ülkemizde ve Ortadoğu’da PKK ile yapamadığını başka başka yollardan gizli olarak ve maskeli olarak yapmaya çalışıyor.  

Daha açık söyleyelim:

Bugün düşmanlarımız karşı karşıya bulunduğumuz Haçlı savaşında klasik askeri yöntemlerle, Türkiye’nin karşısına çıkmıyorlar. Sivil yöntemlerle ve oyunlarla karşımıza çıkıyorlar.

Türkiye’ye karşı siyasi, sosyal, kültürel gizli ve maskeli yöntemlerle savaşıyorlar. İçimizden bazılarını bize karşı kullanıyorlar. Bizi bize vurdurarak ve kırdırarak ülkemizle savaşıyorlar.

TARİHTEN
BİR ÖRNEK

Tarihlerde Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim’in, daha başa geçmeden önce Trabzon’da veliaht-vali iken, tahta geçeceği zaman için hazırlıklarda bulunurken, o zaman en büyük Osmanlı düşmanı olan, bütün Anadolu’yu fitne ve fesat oyunları ile bozmağa çalışan Şah İsmail’in yanına yaveri ile kamuflajlı bir şekilde derviş kılığında, gittiği, onun sarayında kendisiyle satranç oynadığı, bu oyunda onun savaş taktiklerini öğrendiği söylenir.

Bugün Türkiye’ye ve İslam dünyasına karşı Haçlı savaşı başlatmış bulunan düşmana karşı böyle bir denemede bulunmak elbette imkansızdır..

Ama hiç değilse düşmanlarımızın bize karşı neler yapabileceğini, ne gibi taktiklerle oyunlar uygulayabileceğini önceden tahmin edebilmek mümkündür.

Neler olabileceği ihtimal dairesinde görülebilir ve bu konuda değerlendirmeler yapılabilir.

Buna savaş stratejilerinde düşmanın hal ve hareketlerini önceden okumak ve uzaktan takip etmek de denir. Yalnız bu muhasebeyi yaparken his ve heyecanı tamamen bırakıp çok ciddi, çok dikkatli ve gerçekçi olarak hareket etmek gerekir.

TÜRKİYE’Yİ KUŞATMAĞA ÇALIŞAN HAÇLI
SAVAŞINA NASIL KARŞI KOYABİLİRİZ?

Bu Haçlı savaşında biz neredeyiz, hangi konumdayız? Bizimle savaşan düşman hangi konumdadır?

Bunu çok iyi ve dürüst bir şekilde değerlendirmemiz ve ortaya koymamız gerekir.

Unutmamalıyız ki, bu sivil savaşta Türkiye’nin düşmanları yalnız değillerdir. Onların Türkiye’nin içerisinde her zaman beraber oldukları ve kullandıkları dostları ve müttefikleri vardır. Tarih boyunca da hep olmuştur.

Düşmanın bu dostları ve müttefikleri çok gizli ve maskeli olarak görevlerini yapmaktadırlar.

Düşmanın söz konusu dostları ve müttefikleri arasında bugün maalesef bazı Müslüman ülkeler de bulunuyor.

Bu Müslüman ülkelerin arasında, bütün İslam ülkelerine ve bütün Müslümanlara İslam’ın hac ibadetinde ev sahipliği yapan Suudi Arabistan da vardır.

S. ARABİSTAN GİBİ İSLAM DÜŞMANINDAN
YANA OLAN TÜRKİYE’Lİ BAZI+ MÜSLÜMANLAR

Suudi Arabistan nasıl İslam’a savaş açan İslam düşmanlarından yana oluyorsa, maalesef Türkiye’de de çok dolaylı ve çok dolambaçlı bir şekilde bilmeden aynı yanlışa düşen ülkemizden bazı Müslümanlar ve Türkiye vatandaşları vardır. Siyasi, ekonomik ve sosyal olarak çok uzaktan düşmana çalışan ve yanlış tercihlerde bulunanlar vardır.

Bu yanlış örneklerden bazılarını sorular halinde özetleyelim:

Türkiye’mizde sistemde neden ABD’de marketleri kurutan ve iflas ettiren dev bir marketin bütün Türkiye’de faaliyetine yollar açılmıştır?

Türkiye’de pazarlanan ve satışı yoğun hale gelen Haçlı savaşının başını çeken ülkelerden olan İsrail’in pek çok gıda ve ihtiyaç maddesi vardır. İsrail bu ihtiyaç maddelerinden kazandığı paralarla Müslümanlara karşı kullanılan silahlar ve askeri malzemeler üretmektedir. Bu silahlar ve askeri malzemeler belki yarın Haçlı savaşının devamında bizim ülkemize karşı da kullanılacaktır.

Bu nasıl büyük bir talihsizliktir, tersliktir?

Ülkemizde Müslümanların ve gaflet içerisinde bulunan vatandaşların düşman oyununa gelmekten kurtulabilmeleri ve uyanabilmeleri için neler yapmak gerekir? Ve nereden başlamak gerekir?

Bu sorular ve bu sorunlar daha da çoğaltılabilir. Bunlar üzerinde hep birlikte düşünmemiz ve hep birlikte cevap aramamız gerekiyor.

Sevgiler, saygılar…

Hasan Erden

herden1950@hotmail.com

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
YAZARLAR
...

sanalbasin.com üyesidir

© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya