+A A -A

Cuntacılar Millete Tosladı!

-A A +A
17/16 Temmuz gecesi Türkiye çok endişeli ve tarihi kritik bir gece yaşadı. 
Silahlı kuvvetler içerisinde bir cunta kalkışma olarak adlandırılan darbe teşebbüsünde bulundu. Fethullahcı Terör Örgütü tarafından yapılan bir eylem olduğu ortaya çıktı. 
 
Başbakan Binali Yıldırım, TSK içinde bir cuntanın gerçekleştirdiği darbe girişimi nedeniyle çıkan olaylarda “Türkiye genelinde 161 kişinin şehit, 1440 kişinin yaralı olduğu, 2839 değişik rütbeli askerin gözaltına alındığını” söyledi.
 
Ayrıca Genelkurmay Başkan Vekilliğine atanan Orgeneral Ümit Dündar da “Şu ana kadarki tespitlerimiz ışığında, darbe teşebbüsü içerisinde yer alanlardan 104 kişinin ölü olarak ele geçirildiğini” açıklamıştır. 
 
Silahlı Kuvvetler içinde örgütlenmiş bulunan FETÖ çetesinin, helikopter ve F 16 larla, tanklarla kamu binaları ve halkın üzerine ateş açmak suretiyle estirdikleri terör eylemi; akıl tutulmasının ne kadar tehlikeli bir cinnet ve ruh haline geldiğinin göstergesidir. Millete silah doğrultan bu çetenin hali nasıl bir alçaklıkla izah edilebilir, izahı mümkün değil… (Bu insan prototipinin ruh halini ayrı bir yazı konusu yapmak gerekir). 
 
Darbe girişiminin hemen başında, Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın “ölmek var, dönmek yok!” diyerek kararlı tavır göstermesi, halkı demokrasiye sahip çıkmak üzere, meydanlara inmeye çağırması dönüm noktasıdır.
 
Halkın cadde ve sokaklara, meydanlara inmesi ile kalkışma, millete tosladı. Millet darbecilere, karşı darbe ile cevap verdi. Yolda, kamu binalarında, buldukları yerde cuntacı çetelerini derdest etti. Demokrasiye, milli iradeye sahip çıktı. Darbe girişimine ölümüne karşı koydu ve demokrasi adına tarih yazdı, insanlığa örnek oldu.
 
Millet bu saldırıyı güvenlik güçleriyle, siyaset kurumuyla, medyasıyla, yekvücut, tek yürek oldu ve püskürttü. Şimdi meydanlarda demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor. Bu nöbet milletin varlık ve bekası için ilelebet devam edecektir.
 
Üzüntülüyüz. Şimdi şehitlerimiz uğurlanıyor.  Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.
 
Bu asil millet tarihte olduğu gibi, bundan sonra da şehitlerinin emanetine sahip çıkacağını bir daha ispatladı. Tankların, silahların önüne çelikten gövdesini koydu, inanç ve yürek gücü karşısında hiçbir gücün dayanamayacağını cümle âleme bir daha göstermiş oldu. Darbeye hayır dedi.
 
Türk Milleti tarih boyu kendisine yönelen sayısız ihanetlerin badirelerini atlatan tarihi tecrübeye sahip asil ve onurlu bir millettir. 
 
Bu badirenin ilk basamağı atlatılmıştır. Şimdi bu darbe teşebbüsünün meydana getirdiği yaraları kısa zamanda sarma zamanı.  
Yaşananlardan ders çıkartılarak, zaaflar ve hatalar telafi edilmelidir.
 
Darbe teşebbüsünde bulunanlara hak ettikleri en ağır cezalar hukuk zemininde verilmeli ki; ibreti âlem için bir daha bu tarz teşebbüste bulunanlara örnek olsun. 
 
Çünkü Türkiye son kaledir. Mağdur, mazlum gönül coğrafyamızın son umudu ve sığınağıdır. 
 
Milletin feraseti ve Allah’ın yardımı ile bu badire şimdilik atlatıldı. Ama bundan sonra başka fitnelerin çıkartılmayacağı anlamına gelmez. Su uyur düşman uyumaz. Teyakkuz ve tedbir elden bıkılmamalıdır. 
 
Allah millete zeval vermesin. 
 
Yaşasın millet, kahrolsun millet düşmanları.
 
Ali AY
Yayın Kurulu üyesi
 

 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 18.07.2016 - 08:58 -1,131-
Bu sayfayı paylaşın :