Yarın akşam mübarek Miraç Gecesi. Bu gecenin feyiz ve bereketinden istifade etmek düşüncesiyle içinde bulunduğumuz tüm sıkıntılardan kurtulmak ümidiyle kul olarak alacağımız tedbirlerle beraber dua ile yaradana sığınmak çok anlamlı bir davranış olacaktır.
20.03.2020 05:50
2.658 okunma
DUA PLATFORMUNDAN DUAYA ÇAĞRI:
“GECE ÜÇ TE AYAKTAYIZ HALİMİZE DUADAYIZ”
Faruk Başoğlu

   Yarın akşam mübarek Miraç Gecesi. Bu  gecenin feyiz ve  bereketinden istifade etmek düşüncesiyle içinde bulunduğumuz tüm sıkıntılardan kurtulmak ümidiyle kul olarak alacağımız tedbirlerle beraber dua ile yaradana sığınmak çok anlamlı bir davranış olacaktır. Bu maksatla gerek insanlığı tehdit eden ve dünyaya diz çöktüren Koronavirüs sıkıntısından kurtulmak için gerekse maddi manevi tüm sıkıntılarımızdan kurtulmak için tüm Müslümanlara ve hidayete ermeleri için tüm insanlığa dua edelim. DUA PLATFORMU’nca bu düşüncelerle halkımız yarın gece 03’te duya davet edilerek şu sözlere yer verildi:

   İçinde bulunduğumuz malum koronavirüs salgını hepimize zorluklar yaşatmaya başladı ve tüm insanlığa bedel ödetmeye devam ediyor. Bizler kul olarak tedbirlerimizi almaya elbette ki devam edeceğiz ancak Allah’ın izni olmadan bir yaprak dahi kımıldamıyorsa acizliğimizi kabul ederek bu mikrobu da yaratan Rabbimizden bizi koruması için O’nun hastalık taktirindan yine O’nun bizleri koruması taktirine sığınacağız. Nitekim Peygamberimiz (s.a.v.) Allah’a niyaz ederek; "Allahım, azabından affına, gazabından rızana sığınırım, Senden yine Sana iltica ederim…” diye dua ediyordu.

Ve rabbimiz Allah’ta Âl-i İmrân Suresi 160. Ayet mealinde “Müminler ancak Allah'a güvenip dayanmalıdırlar.” Diye buyurmaktadır.

   Bu sıkıntıların başımıza gelmesiyle ilgili sebepler üzerinde uzun uzun durmak mümkün ama biz durmayacağız, sebepleri sizce de malum. Biz başımıza gelen bu musibetten kurtuluş için Allah’a dua edeceğiz. Yine, bu salgını bizlere taktir eden Allah’ımızdan bizleri bedel ödemeden en az hasarla çıkmamızı nasip etmesi için hatta bu yaşadıklarımızın dünya ve ahirette büyük hayırlara vesile kılması için yalvarıp yakaracağız. Rabbimiz bizden bunu istiyor. En’am suresi 42. Ve 43. Ayet mealleri bize bunu bellettiriyor: “Andolsun ki senden önceki ümmetlere de elçiler gönderdik. Ardından, belki yalvarıp yakarırlar diye onları darlık ve hastalıklara uğrattık. Hiç olmazsa verdiğimiz bu musibetler başlarına geldiğinde boyun eğip yalvarsalardı! Fakat kalpleri iyice katılaştı; şeytan da onlara yaptıklarını şirin gösterdi.”

   Sözü fazla uzatmadan geliniz Rabbimizin çağrısına uyalım, başımıza bu musibet gelmişken Allah’a karşı boyun büküp O’na yalvarıp yakaralım. Dua bizim gücümüzdür, dua bizim sıkıntılarımıza karşı onlardan kurtuluş reçetemizdir, Dua, Rabbimizin gücüne , kudretine sığınmak ve sıkıntılara karşı güç bulmak, arka bulmaktır. Görüyorsunuz işte insanoğlu pes etti, diz çöktü, nerdeyse evden dışarı çıkamaz, cenazelerimize bile yan yana gelemez hale geldik. Bu çaresizlik içerisinde iken Rabbimizden gayrı nemiz var. Haydi O’na yönelelim O’ndan yardım isteyelim. Allah cömerttir, kulunu sever, kendine sığınanı ve kendinden bir şey isteyeni boş çevirmez.

Bu niyetlerle cumartesiyi pazara bağlayan gecede Miraç gecesinin feyiz ve bereketinden de istifade ederek hepimiz ayrı ayrı bulunduğu evlerinde ama saat gece 03 te toplu yüreklerle aynı anda aynı gaye için iki rekat teheccüd namazı kılarak Mevlamıza yakaralım, dua edelim. Rabbim dualarımızı şimdiden kabul etsin, aydınlığa çıkarsın inşallah. Allah’a emanet olunuz.

 

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya