Başkan Erdoğan'ın ifade ettiği şu cümleler çok önemli; "Milletimizin asla şunu akıllarından çıkarmamalarını istiyoruz. Savunma sanayimize saldırılar masum değildir. Alçakça ve sinsice bir plan vardır. Başka devletler adına yürütülen bir beşinci kol faaliyetidir."
17.12.2020 04:40
1.263 okunma
NATO İŞGAL ÜSLERİ KAPATILMALIDIR
Binnur Günay
Başkan Erdoğan'ın ifade ettiği şu cümleler çok önemli; "Milletimizin asla şunu akıllarından çıkarmamalarını istiyoruz. Savunma sanayimize saldırılar masum değildir. Alçakça ve sinsice bir plan vardır. Başka devletler adına yürütülen bir beşinci kol faaliyetidir."
Ne demektir bu?
Rand Corporation'nun raporlaştırarak Amerikan senatosuna kadar taşınan "hasımlara karşı" yapılması gereken muameleler silsilesi içinde bulunan yok etme politikasının deşifresi niteliğindedir.
Başkan Erdoğan "beşinci kol faaliyeti" olarak neden Rand Corporation'na atıfta bulundu? 
Meselenin sadece S-400 hava savunma sistemleri meselesi olmadığını, asıl amacın sözde demokrasi söylemlerinin icraata dönük yüzünde dış baskı ve içerideki işbirlikçi yapılar üzerinden sistematik olarak işletilecek plan ve projelerin işareti olarak altını çizmiş oldu.
Kim ya da kimler bu projenin içerisinde bunlar bilinen ve aşikar mevzular.
Asıl vurgu beynelmilel neocon yapıların Türkiye üzerinde hesaplar yaparken paradigma değişikliğine gittiğini ve bunun iç kamuoyu odaklı ayağındaki aparatların daha faal ve aşikar olarak oyunlar kuracağını; iç savaş provaları da dahil olmak üzere, provokasyonlara  girişeceğini deklare etmesidir.
Kuşatma gerçeğinin daha yakın boyutta farklı tazyik ve enstrümanlarla dozunun artırılarak devam edeceğinin sinyalini vermiş oldu.
Bu olayın Biden döneminin hemen öncesinde mesaj olarak verilmesi Türk kamuoyu temelinde şekillense de, Türkiye'nin dış siyasette izlediği açılım ve alan açma siyasetini de hedeflemektedir.
Türkiye'nin "hasım" kabul edilmesi ve bunun resmileşmesi bizi kendi göbeğimizi kesme zaruretiyle başbaşa bırakacaktır.
Amerikan senatosunun "yaptırım" kararına  karşı biliyoruz ki kadim devlet refleksi gerekli adımı geçmişte de atmıştır, yine atacaktır. 
Uzun zamandır gözlem ve kanaatim o ki, ABD işgal üslerinin Anadolu'daki varlıklarını söküp atmak zamanı gelmiştir.
 
Binnur Günay
...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya