Türkiye ciddi gelişmelere yeni atılımlara ve diyaloga adımlar atıyor. Hemen burnumuzun dibi olan Ortadoğu da amansız bir mücadele var. Türkiye'de ki bu gelişmeler dünyada büyük tepkilere de yol açacak gibi gözüküyor. Onun için diyorlar ki: Türkiye de siyasi iktidar değişmeli! Ülkemizdeki atılımlar birilerinin uykularını kaçırıyor olmalı. Türk ve İslam dünyasının uyanışı Türkiye düşmanlarını da olumsuz anlamda harekete geçiriyor.
08.04.2021 06:29
1 yorum
1.027 okunma
KARDEŞCE YAŞAMA MÜCADELESİ
Ahmet Sargın

           Türkiye ciddi gelişmelere yeni atılımlara ve diyaloga adımlar atıyor. Hemen burnumuzun dibi olan Ortadoğu da amansız bir mücadele var. Türkiye'de ki bu gelişmeler dünyada büyük tepkilere de yol açacak gibi gözüküyor. Onun için diyorlar ki: Türkiye de siyasi iktidar değişmeli! Ülkemizdeki atılımlar birilerinin uykularını kaçırıyor olmalı. Türk ve İslam dünyasının uyanışı Türkiye düşmanlarını da olumsuz anlamda harekete geçiriyor. 

           Eğer üçüncü bir dünya savaşı çıkacaksa, bu gelişmelerden çıkma ihtimali yüksektir. Ülkemiz üzerine dönen haince planlarla karşı karşıyayız. Bu plan 11 Eylül saldırısı ile birlikte başlamıştır. Zaten 11 Eylül saldırısı da bir düzmece değil miydi? Dünyadaki tüm Müslümanların yok edilmesi planlanmadı mı?.. 

         BOP- Büyük İsrail Projesi tamamlanana kadar bu saldırılar devam edecek buna İnanalım. İslam ülkelerindeki İç karışıkların amacı da bu zaten.  Ortadoğu’yu kan gölüne çevirenlerin çabaları boşu boşuna değil elbette. Suriye’de başlatılan mezhepler arası iç savaş bölgenin tamamına yayılmak isteniliyor.  

          Adı konulmamış bir mezhep çatışmalarıyla karşı karşıyayız. Oyunun asıl amacı da Türkiye üzerine oynanmak isteniyor. Türkiye yeni bir İstiklal Savaşı ile karşı karşıya kalabilir diyorlar. Türk yetkilileri Barzani ile anlaşıyordu. Kuzey Irak petrolü 50 yıllığına Türkiye üzerinden akacak müthiş bir anlaşma imzalanacaktı. Emperyalist güçler buna izin vermediler. Aniden İŞİD diye bir terör örgütünü ortaya çıkardılar, Irak da ve Suriye de Türkiye lehine gelişen bütün dengeleri değiştirdi. Suriye- Irak bölünmenin eşiğinde büyük bir iç savaşın dehşetini yaşadı, yaşamaya devam ediyor.  

             Bugün ülkemiz başta olmak üzere bütün İslam ülkelerindeki terör olaylarını, örgütlerini para, silah ve lojistik destek olarak ABD ve Avrupa ülkeleri finansa etmiyor mu? Bu ne anlama geliyor? İslam ülkeleri top yekûn bir Haçlı saldırısı ile karşı karşıyadır. Bunu saklamaya gizlemeye gerek kalmadı artık.  

           Ne yapılmalı ya cevap verelim. Dünya dengeleri yeniden değişmeli, Türk ve İslam dünyasının arasındaki engeller kaldırılmalı. Ciddi bir Doğu bloğu kurulmalı ve ABD ye Avrupa Birliğine karşı Doğu Bloğu gündeme getirilmeli. Türk dünyasıyla olan yakınlaşma ve diyalog sağlanmalı. Rusya ile olan ilişkilerimiz hızla iyileştirilmeli.  

         Ülke insanı olarak almamız gereken tedbirler de var. Her türlü tahriklere karşı uyanık olmalıyız.  Birlik ve beraberlik içinden kardeşçe kucaklaşmak zorundayız. Çıkarılması planlanan huzursuzluklar ve her dönemde başvurulan ihtilal senaryoları,  Türk- Kürt, ya da Mezhep çatışmasına karşı tedbirli olmalıyız.  

          Ülkemizi bölmeyi, parçalamayı, karıştırmayı ve iç savaşa çekmeyi hedefleyen her türlü  haince hareketin, oyunun farkında ve karşısında olmalıyız.  Bütün bunlar Türkiye düşmanı hainlerin oyunudur. Duyarlı vatanseverler olarak bu oyuna gelmemeliyiz, gelmeyeceğiz!.. 

          Parti, pırtı mezhep, siyasi görüş fark etmez; biz biriz, bütünüz ve aynı ülkenin insanlarıyız. Huzur ve barış içinde yaşamaya hakkımız var. Mal ve can güvenliğimiz temel düsturumuzdur. Her türlü tahriklere karşı devletin yanında dimdik ayakta durmak zorundayız. Bir olmalıyız, kardeş olmalıyız ve hainlerin tüm oyunlarını bozmalıyız…   

           Şu an ülkemizde duyarlı bir birliktelik var. Dernekler, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, vakıflar ve esnaf oda başkanları bir araya gelip birlikte hareket etmek üzere kararlar alıyorlar: “Devletimizin, milletimizin yanındayız diyorlar.”  Asgari müştereklerde buluşma ve “ Türkiye Düşmanlığına Karşı” hep birlikte hareket etme kararı alıyoruz, almak zorundayız…  

           Buna benzer adımlar tüm illerde atılmalı ve ülkemizde milli seferberlik ruhu ile  kaynaşıp kucaklaşılmalıdır. Her türlü oyunlara, olaylara ve senaryolara-tahriklere karşı da ortak tavır almak zorundayız.  

            Ülkemize ihanet içeren her türlü gelişmelere ve tahriklere karşı yapılacak eylemlerde taşkınlığa meydan verilmemeli. Devlete ve devlet birimlerine  yardımcı olunmalıdır. Şu an ki dönem, kardeşlik dönemidir; uyanma, bir olma, duyarlı hareket etme, kardeşçe kucaklaşma ve ülke güvenliğine sahip çıkma dönemidir. Sağ duyu ile hareket edersek her türlü engeli aşarız ve ülkemizin huzurunun bozulmasına izin vermeyiz!. Saygılarımla… 

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
1 yorum yapıldı
Anlamak için cahil olmamak lazım
Muhteşem bir gönül zenginliği. İyi ki varsın üstad. Kalemine kelamına bereket
Yorum Ekleyen: Mustafa Yıldız     9.04.2021 07:44:24
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya