Yüce Rabbimiz Kur’ anı Keriminde birçok ayette İsrailoğulları’ nı tel’ in etmiştir.
17.05.2021 09:31
409 okunma
ALLAH’ IN TEL’ İN ETTİĞİ BİR KAVİM!
Mehmet Aktan

            -Yüce Rabbimiz Kur’ anı Keriminde birçok ayette İsrailoğulları’ nı tel’ in etmiştir.

            -Hz. Musa Aleyhisselam’ ı bir çok kere yanıltmış, aldatmış bir kavim. Musa (A.S.) arkasını döner dönmez, altından buzağı yaparak tapmak suretiyle ihanet etmiş bir kavim!

            -Yüce Rabbimiz’ in Musa (A.S.) a gönderdiği Tevrat’ ı heva ve heveslerine göre değiştirip, tahrif ederek, kendilerinin seçilmiş bir kavim olduğu, Nil’ den Fırat’ a uzanan topraklarda (Arz-ı Mevud) büyük İsrail Devleti’ nin kurulacağı ve bu Devlet eliyle Kudüs’ te bulunan Sion Tepesi’ nden kendilerinin efendi, diğer bütün insanların köle statüsünde olacağı bir dünya nizamının kendilerine Allah tarafından vadedilmiş olduğunu iddia ederek Sionizm hayalini ihdas eden ve bu hayal uğruna her mel’anete tevessül eden bir kavim!

            -Yurtları olan Kenan’ dan serkeşlikleri, isyanları ve ihanetleri yüzünden defalarca, başta Babil Kralı Nabukatnezar tarafından sürgün edilip, 60-70 yıl esaret altında tutulan bir kavim!

            -Son Peygamber Yahudilerden değil de Araplardan gönderildiği için İslâm’ a ve Müslümanlara her zaman hasetlik ve husumet besleyen bir kavim!

            -Hendek muharebesinde Müslümanlarla birlikte müşriklerle savaşacağına dair sözleşme yapıp, savaş başlayınca, sözlerinden dönüm Müşriklerle bir olup Müslümanlarla savaşan riyakâr, dönek ve hain bir kavim!

            -Bu ihanetleri nedeniyle savaştan sonra Tevrat mucibince cezalandırıldıkları için, İslâm’ ve Müslümanlara düşmanlıkları katmerleşen bir kavim!

            -Yahudi Abdullah ibn-i Sebe’ nin kurduğu Sebeiyye Fırkası marifetiyle Müslümanlar arasında şia, Haricilik gibi sapık itikadî mezhepleri ihdas edip yayarak Müslümanları lime lime parçalayan bir kavim!

            -“Tefsirde İsrailiyyat” yoluyla su gibi berrak Yüce Dinimize olmadık hurafeleri sokarak Müslümanların kafasını karıştırıp, sonra da “Böyle bir Din olur mu?” diye kafaları bulandıran bir kavim!

            -Yine Hadis-i Şeriflere mevzuu (uydurma) hadisler sokarak, Din’ i tahrif etmeye çalışan bu suretle Müslümanlar arasına fitne-fesat sokmaya çalışan bir kavim!  

            -İnsanoğlunu Tanrı inancından, ahlak ve erdem gibi manevi değerlerinden soyutlayarak süfli menfaatinin kölesi haline getirip hayvanlaştırma amacına matuf olmak üzere kendi kavimlerine mensup sözde ilim adamları vasıtasıyla teoriler üreten bir kavim!

            - Bu gayeye hizmet etmek üzere; Liberalizm, Humanizm, Feminizm, Faşizm (Nasyonal Sosyalizm), Marksizm-Leninizm (Komünizm), Ateizm, Deizm ve daha bilmem ne izm adı altında İlahi vahyi reddeden bir sürü felsefi akımları kafaları bulandırmak ve insanları hayvanlaştırmak adına ortaya atan bir kavim!

            -İnsanları paraya, makam ve mevkiye, şöhrete, şehvete tapar hale getirdikten sonra, meşru, gayri meşru elde ettikleri parayla, devletleri, devlet adamlarını, milletler arası kuruluşları satın alan, icabında, tehdit, şantaj ve ikrah yollarıyla emelleri doğrultusunda kullanan bir kavim!

Bu gerçekleri bilip kabul etmeden süper güçlerin, milletlerarası kuruluşların niçin hep Yahudi menfaatleri doğrultusunda bir politika izlediklerini anlayabilmemiz mümkün olamaz!

            -Kendisine yapılan iyilikleri bir anda silip atarak, iyilik yapana her türlü fenalığı yapmaktan asla çekinmeyen bir kavim!

            Bu özellikleriyle ilgili olarak; kovuldukları yerden kaçıp sığındıkları Osmanlı Devlet’ ini Abdulhamit Han’ ın şahsında yıkmak için ellerinden gelen her türlü entrikayı, ihaneti reva gören bir kavim!

            İsrail Devleti’ ni tanıyan ikinci Devlet olduğu halde, Türkiye Cumhuriyeti’ ne karşı her zaman sinsice ve haince bir politika izleyip, parçalamaya, yıkmaya çalışan sinsiliği ve ihaneti müseccel bir kavim!

            -Hitler’ in insanlık dışı uygulamalarını asla tasvip etmemekle birlikte; neden soykırımın, tüm Alman olmayanlara değil de sadece Yahudilere karşı uyguladığının bir düşünülmesi gerekmez mi?

            Bu, “Dinsizin hakkından imansız gelir” atasözümüzü akla getirmiyor mu?

            Anti Semitizm neden vardır? Evet bir kavme düşman olmak tasvip edilmez, ancak başka hiçbir kavme karşı sistemli bir düşmanlık yokken, Yahudi düşmanlığı neden ileri gelmiştir?

            A.B.D. yahut Avrupa menşeli sinema filmi izlerken Yahudi propagandası yapılmayan bir filme rastladınız mı? Anti Semitizmin yasaklanmadığı bir batı ülkesi var mıdır bilmiyorum.  

            Değerli okuyucu;

            Yahudilerle ilgili tarihin derinliklerinden bu yana olumlu, müspet, iyi, güzel bir vakıa duyduk mu?

            Bu noktada Yahudilerden kastımız, mutlak olarak kavmen Yahudi olanlar değildir. Kavmen Yahudi olduğu halde, kitabın kavlince Müslüman olanlar da olmuştur, vardır. İnsanlığa yararı dokunanlar, hizmet edenler olmuştur. Buradaki kastımız, ırkçı Yahudilikten, Tevrat’ ı heva ve heveslerine göre tahrif edip, tahrif ettikleri doğrultuda Sionizm ütopyasını ihdas edenlerden ve bu hayal uğruna her türlü iyiliği, güzelliği yok etmeye çalışan bir güruhtan bahsediyoruz.  

            Bu noktada kavmen Yahudi olmadığı halde, mason olarak Siyonist emellere hizmet eden hain ve gafiller de kastettiğimiz güruh kapsamındadır. Burada belirleyici olan kavmiyet değil, kafa yapısıdır.

            Öbür taraftan; Bugün kavmen Yahudi olduğu halde, İsrail zulmünü lanetleyen insanlara şahit oluyoruz. Özetle; her Yahudi Siyonist olmadığı gibi, Yahudi olmadığı halde Sionizme uşaklık edenler de olmuştur ve halen de vardır.

            Değerli okuyucu;

            İsrail probleminin halli; Siyonizm’in insanı hayvanlaştırma politikasına karşı, insana insanlığı hatırlatabilmeye bağlıdır.

            Nasıl ki cahiliye devri Araplarına İslam’ ın ışığında insanlığı hatırlatıldığında, Asr-ı Saadet toplumu ortaya çıkmıştır? İşte problemin çözüm anahtarı buradadır.

            Siyonizmin iğfal ve ifsat ettiği beyinler ne ölçüde kurtarılabilirse, insanlık da, Filistin de o ölçüde mezalimden kurtulabilir!

            Şu aşamada silah zoruyla Filistin’ i kurtarma imkânından maalesef mahrumuz. Ne zaman ki şimdi  Siyonist emellere isteyerek istemeyerek hizmet eden insanlar, toplumlar ve devlet idarecileri insanlık düşmanı Siyonizm’in farkına varırlar, insanlıklarını hatırlarlar işte o zaman İsrail’ in çanına ot tıkanmasının yolu açılır!

            İsrail’ in gücü haklı olmasından değil, türlü dalaverelerle sahip olduğu büyük paradan kaynaklanmaktadır. Oysa gerçek güç haklı olmaktan kaynaklanır. Biz ise haklıyız. O halde asıl güçlü olan biziz! Haklı olmak en büyük avantajdır.

            Hak gelecek batıl zail olacak ve kısa zamanda Siyonistlerin, Filistin’ den son kez sürülmesine şahit olacağız İnşaallah!

            Allah bu yolda yar ve yardımcımız olsun İNŞAALLAH!  17.05.2021


Av. Mehmet AKTAN

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya