Ormanlarımdan bir yaş dal kesenin, Başını keserim!” diyen Fatih Sultan Mehmet Hanı hatırladım!
04.08.2021 08:07
276 okunma
Orman Yangınları da mı Bir Proje Yoksa?
Ahmet Sargın

             Ormanlarımdan bir yaş dal kesenin, Başını keserim!” diyen Fatih Sultan Mehmet Hanı hatırladım! 

           Ormanlarımız yanıyor, bir değil birçok yerde başlatılan orman yangınları bazı bölgelerde devam ediyor. Özellikle turizm beldelerinde başlatılan bu yangınlar terör olaylarını hatırlatıyor.  Planlı, programlı başlatıldığını düşündüğümüz bu hadiseler hainlerin tuzağından başka bir şey olamaz. Bunu yapanlar vatan millet düşmanı hainlerdir. Bunlar insanlıktan nasibini almamış olan şahsiyetsizlerdir. 

            Ciğerlerimiz yanıyor, içerisinde evlerin masum insanların bulunduğu vatandaşlarımız yanıyor. Ormanın içerisinde barınan hayvanlar, böcekler, tüm nebat yanıp kül oluyor. Bu insanlık dışı bir hadisedir, vicdansızlıktır, adiliktir, şerefsizliktir. Düşmanlığın da bir haysiyeti, bir şerefi olur! Bu hainlerde haysiyet şeref olmadığı gibi insanlık da yoktur. 

            Onun için diyorum ki: ormanlarımızı- ciğerlerimizi yakan bu haysiyetsizler için idam çıkarılmalıdır. Köpek gibi bu hasiyetsizleri besliyoruz. Tamam insan onuruna saygımız var; biz bunları insan yerine koyuyoruz ama bunlar insan değil; vicdanlarını, haysiyetini, şereflerini kaybetmiş mahlûklardır. Ne hikmet se her konuda Türkiye düşmanlığında birleşiyorlar. Her türlü adilliği, katliamı yapıyorlar. Vicdan ve  haysiyeti olmayanlara nasıl insan diyeceksiniz? 

           Yerlisi yabancısı RTE düşmanlığında birleşiyor, top yekûn saldırıya geçiyorlar. Başta Sayın Erdoğan’ın olup olmaması hiç fark etmez! Bunlar Türk , Müslüman ve Türkiye düşmanı hainlerdir. Nasıl ki Osmanlı’yı yıkmak için Abdülhamit Han düşmanlığında birleşip Osmanlı’yı yıktılarsa;  şimdi de Sayın Erdoğan düşmanlığında birleşip Türkiye Cumhuriyetini yıkmak, bizi Anadolu’dan atmak için seferber oluyorlar. Bunu anlamamak için ya saf olmak ya da hain olmak gerekir. 

            Ormanlarımız milli değerlerimizdir! Fatih Sultan Mehmet Han’ın dediği gibi: “ Ormanlarımızdan bir dal kesenin kellesini keseriz!” Ormanlarımızı yakanın da kendisini yakarız. Bu konuda “ Orman Kanunu” devreye girmeli ve bu hainlere acınmamalı. Her türlü tedbiri almanın yanı sıra her türlü cezayı da uygulamak zorundayız ki; bu şerefsizliği bir daha yapmaya kalkışmasınlar. Acırsak acınacak hale geliriz. 

             Devletin alacağı tedbirlere ilaveten orman bölgesinde oturan tüm vatandaşlarımız da teyakkuzda olmalı. Gördüğü hadiseyi ihbar etmeli, şüpheli her konuya duyarlı yaklaşmalı ve yangın söndürme faaliyetlerine top yekün el birliği ile dahil olmalıyız. Bu ihaneti ancak böyle durdurabiliriz.  

             Öyle gözüküyor ki: Türkiye Cumhuriyetine ve vatanın bölünmez bütünlüğüne yönelik hadiseler artarak devam edecek gibi! Tüm vatandaşlar, vatanseverler olarak uyanık olmak devletimize, bayrağımıza ve vatanımıza sahip çıkmak zorundayız. 

                Diyoruz ya: Bizim gideceğimiz başka bir Türkiye yok! İnsanlığın, tüm mazlumların ve masumların sığınacağı başka bir ülke yok! Bu umudu söndürecek olursak Yüce Allah(c.c.) bizden bunun hesabını sorar! Kardeş olmak, bir ve beraber olmak zorundayız!  

               Bu yangınları da Allah’ın izni ile el ve gönül birliği ile söndüreceğiz. Yangınlarda ölen vatandaşlarımıza Allah’dan rahmet, evlerinanahbei mallarını kaybedenlere sabır ve metanet dileriz. Çok geçmiş olsun!... Yaraları sarılacak. Sebep olanların da Allah belasını versin, tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Rabbim yar ve yardımcıları olsun. 

                 Bu konuda son olarak şunu söylemeliyiz. Çam ağaçları çok çabuk ve hızlı yanıyor. Bunun yerine yangından sonra zeytin ağaçları, fındık ağaçları gibi ekonomiye ve üretime yönelik ağaçlar dikmek daha doğru olacaktır diye düşünüyoruz. Bu konularda el ve gönül birliği ile fidan dikme kampanyaları başlatılmalı ve bütün vatandaşlarımız da katılmalıdır. 

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya