Türk milletini rahatsız eden, birlik-beraberliğimize kurşun sıkan gruplar neye, kime hizmet ettiğinin farkında değiller?
01.11.2021 06:35
444 okunma
Ülkeye Sahip Çıkmak Milli Bir Görevdir
Ahmet Sargın

Türk milletini rahatsız eden,  birlik-beraberliğimize kurşun sıkan gruplar neye, kime hizmet ettiğinin farkında değiller?  Hem ülkeyi seviyoruz diyeceksiniz hem de askerimize polisimize kurşun sıkan bölücü hainlerle kol kola gezip vatan hainlerine çanak tutacaksınız. Bu tür siyasi çekişmeler bizi rahatsız ediyor. Bu tür olaylar ülke bütünlüğüne zarar veriyor. Siyasi farklılıklar ülke bütünlüğüne zarar vermeye başlarsa bundan hepimiz rahatsız oluruz.. Kendini bilmez uşak diyor ki:  “Bunlar seçimi tekrar kazanırsa bunlara ülkeyi teslim etmeyeceğiz onlarla savaşacağız!”

Yalan ve dolana dayalı siyasi çekişmeler birliğimize kardeşliğimize zarar veriyor. Bu tür siyasi manevraları izlemeye başladık. Bunlar tehlikeli gelişmelerdir. Devletin temel esasları var. Bunlar bizim vazgeçilmezlerimiz. Türkiye Cumhuriyeti, ülke bütünlüğü, bayrağı ve Türkçe dili tartışılmamalıdır. Bunları kaygı verici gelişmeler olarak değerlendiriyoruz.    

Siyasi çekişmelerin toplumu  rahatsız etmeye  başladığı bir gerçek!... Türk insanı bilerek ve planlı olarak rahatsız edilmek isteniyor... Kimin düğmeye bastığını, kimlerin ateşi körüklediğini bilmek lazım.  Bu ateşin söndürülmesi milli birlik ve beraberlikle olur. Ateş söndürülürken temel değerlerimizle oynanmasına ise asla müsamaha gösteremeyiz, bunun bilinmesi lazım.

Yakın tarihimizi inceleyen herkes bu olayları doğru tahlil edecektir... Atılan adımlar da aynı, yapılan yorumlar da aynı… Tek farkı  figüranlar var sadece  oyuncuları farklı… Bunun adı “ Vatan Bölme Faaliyetidir”. Kimse duyarlı ve sağduyu sahibi vatan evlatlarına sen sus, sesini çıkarma diyemez. Bu tepki bir vatanseverlik duygusudur. Kardeşliğimize, birlik ve beraberliğimize saldırılıyorsa bizim susmamız istenilemez.

Misakı Milli dönemini yaşayanlar, İstiklal Harbini idare eden milli kuvvetler, Milli Mücadele Döneminde can veren kahramanları unutmasınlar.  Bu ülkede tarihine ve milletine sahip çıkacak milyonlarca vatansever vardır. Birileri iç savaşı dahi göze alacak kadar kudurmuşsa bunların ipi çekilmeli, hesabı da sorulmalıdır. İçerdekiler yabanileşiyor, dışarıdakiler iç işlerimize karışıyor ve büyükelçi diye misafir ettiğimiz zatlar kafa tutuyor;  Niye?  İçişlerimize, adaletimize müdahale etmek için! Bu kabul edilecek bir hadisemidir? Birileri de çıkıp bunlar haklı diyecek kadar ihanet içinde oluyor.

Bu ülkede huzur ve güvenliği hak eden büyük çoğunluk sağduyu sahibi... Olayları soğuk kanlılıkla izliyor. Milleti sürekli tahrik edenlere karşı, bulanık suda balık avlamak isteyenlere karşı; yüce Türk  Millet sabırla hareket etmeye çalışıyor. Bunu birileri de maalesef yanlış anlıyor.

Tek Bayrak, tek vatan, tek ezan, ülkede birlik ve bütündür diyenler sağ duyunun çatısı altında toplanmak zorundadır... Şahıs ve partilere zarar vereceğiz derken ülkeye zarar verebiliyoruz!

Türk Milletinden yana olmak fedakârlık, kahramanlık gerektiriyor. Yiğit, fedakâr ve kahraman devlet adamlarıyla bu millet içinden çıkılmaz durumda olan nice badireleri atlatmıştır. Siz içinde yaşadığımız toprakların farkında olmazsanız ve onun değerini bilemezsiniz, bedelini de ağır ödemek zorunda kalırsınız. Bu ülkeye ihanet edenler ihanetin bedelini çok ağır öderler. Bu çatıyı bozmaya kimsenin hakkı yoktur, gücü de yetmez…

Akıl sahibi, vicdan sahibi insanlara, vatanını seven, ülkesine değer veren, herkese görevler düşüyor. Bayrağına, devletine vatanına, birlik ve beraberliğimize sahip çıkmak…Biz o mübarek kanların fedakârlığı ile bu günlere geldik... Birileri çok iyi bilsin ki, bu gemi su alırsa herkes zarar görür. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermememiz gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti hepimizin içinde yaşadığı büyük bir çatıdır; bu şemsiyeyi taşlayanlara fırsat vermek siyasi ve tarihi bir yanılgı olur.

Çevremizde dökülen Müslüman kanın durması hepimizin temel arzusudur. Vatanın bölünmez bütünlüğünü haykırmak vatanseverlere düşüyor. Her fırsatta birlik ve beraberliğimizi  kundaklayan hainlere karşı durmak da hepimizin görevidir.

Allah bu millete zeval vermesin! Cenabı Hak birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen hainlere de fırsat vermesin..Türk ve Müslüman olmak bizim için şereftir, şahsiyettir!..Hz. Ademden, Hz. Nuh’tan kardeş olarak geldiğimize inanıyoruz. Kardeşlikte sorunumuz yok! Kucaklaşmakta sorunumuz var…

Sorun vatanın bölünmez bütünlüğü ile ilgilidir. Tek devlet, tek bayrak, tek vatan , ortak dil ve kültür birliği diyorsanız kardeşiz, başkaca tavize aklımız yatmaz bizim. O halde Türkiye Cumhuriyeti şemsiyesi hepimizi korumaya yeter. Ülkeye sahip çıkmak zorundayız, İmanımız inancımızda bunu gerektirir.

...
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık : Yorumunuz :
Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya