Ömrünün her bir karesinde makul, yerli ve millî düşünmüş, bütün yazı ve konuşmalarında, din, devlet, yurt ve milletimizi, birlik ve beraberliğimizi öncelemiştir.
01.07.2022 09:27
4 yorum
815 okunma
Merhum Aykut Edibali Lider Bilgemiz
Durdu Şahin

Ömrünün her bir karesinde makul, yerli ve millî düşünmüş, bütün yazı ve konuşmalarında, din, devlet, yurt ve milletimizi, birlik ve beraberliğimizi öncelemiştir.

Hiçbir kişi, dernek, parti, grup, kuruluş  ile ilgili peşin hükümlerle hareket eylememiş, bir ömür Allah'ı memnun eylemeye, necip milletimizin, ümmetin ve insanlığın faydalanacağı ilkeleri, mefkûreleri, davranış tarzlarını ve prensipleri dillendirmiş, bu ilke, mefkûre ve davranış tarzlarının doğru anlaşılıp gereğine uygun yaşanması yönünde gayret eylemiştir.

Hiçbir lider, önder, umumun saygı duyduğu şahsiyet ve gönül adamının noksanlarını ivedilikle gündem eylememiş, her daim uygun zamanı bekleyip öncelikle saygılı, ahlaklı, anlaşılır bir dil ile mümkün mertebe muhatabının sevenlerini rencide eylemeden, kaba ve çirkin sözlere heveslenmeden söylenmesi gerekenleri söylemiş, tenkit eylemek zorunda kaldığı insanların şahsiyetlerini incitmeden, hatalı taraflarını, realiteye zıt görüşlerini, umuma zararlı ilkelerini bilgi ve belgeleriyle izah eylemeye uğraşmıştır.

Kendisini sayıp seven insanları, her türlü tehlikeye karşı korumuş, onları hiçbir sonu meçhul maceraya, labirente sürüklememiştir.

Bazı insan ve insanlara, kendi fikirlerine ters taraflarını gördüğü, bildiği halde hemen dışlamaya çalışmamış, düzeltebileceği kadar mühlet tanıyıp başka yol ve yöntem kalmayınca da gereğine uygun davranmaktan sakınmamıştır.

Sadece ve sadece kamil mânada bildiği, konuya bütünüyle hakim bulunduğu, en doğrusunu söylediğine ya da yazdığına inandığı meseleleri kendisinden sonrakilerin de anlayıp zararlarından sakınabilmeleri  niyetiyle bilimsel bir metot ile detaylı bir şekilde irdelemiştir.

Her daim necip milletimizin birlik ve bütünlüğünü, dostluğunu, kardeşliğini savunmuştur.

Her türlü ayrılıkçı, fitneci harekete karşı bütün samimiyeti ve cesareti ile tepki göstermiş, kendisini ve çevresindekileri bu tür hareketlerden korumasını bilmiştir.

Çok önemli, lüzumlu işlerde, bilgi, cesaret ve kararlılık, süreklilik gerektiren konularda; bir ömür tarafını belli eylemiş, kınamalardan, tehditlerden, yıldırma gayretlerinden, dışlama heveslerinden  korkmamış, Hakk'ın emri ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda istikametinden şaşmadan, kıblesinden sapmadan görevlerini deruhte eylemiştir.

En önemlisi de kendisinden sonra kendisini izlemeyi düşünen bizlere bir ömür faydalanabileceğimiz birbirinden kıymetli kitaplar yazmış, her biri diğerinden daha önemli hedefler, seçkin ve seviyeli üslup, taktik ve metot örnekleri belirlemiş, yaşadıkça faydalanabileceğimiz işinin ehli insanlar yetiştirip istifademize sunmuştur.

Allah, merhum öğretmenimiz Aykut Edibali lider bilgemizi cennette Peygamber (s.a.v) Efendimize komşu eylesin.

Allah, merhum lider bilgemizin, öğretmenimizin sevenlerini, sevdiklerini, hısım akrabaları ve arkadaşlarının cümlesini her türlü dert, tehlike ve düşmanlardan korusun.

Durdu ŞAHİN

 

 

...
...

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2019    www.anahaberyorum.com          Programlama: Murat Kaya