Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Şube ve Temsilcilik Başkanları, Vakıf Başkanı Hayrullah Başer’in Başkanlığında toplandı.
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Şube ve Temsilcilik Başkanları, Vakıf Başkanı Hayrullah Başer’in Başkanlığında toplandı.
ÖZEL HABER
Paylaş
01.07.2020 00:00
1 yorum
2.749 okunma

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Şube ve Temsilcilik BaşkanlarıVakıf Başkanı Hayrullah Başer’in Başkanlığında toplandı.

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Şube ve Temsilcilik Başkanları, Vakıf Başkanı Hayrullah Başer’in Başkanlığında Zoom üzerinden 26.06.2020 tarihinde bir toplantı gerçekleştirdi. 

Vakfın Şube ve Temsilcilik Başkan ve Üyelerinin katıldığı toplantının açılışında bir konuşma yapan Hayrullah Başer; Bu gün küresel ölçekte medeniyetler arası savaşlar devam etmektedir. Bizim coğrafyamızda ise küresel savaş medeniyet içi savaşa dönüştürülmüş olarak devam etmektedir. 

Bu nedenle Anadolu Vakfı medeniyetimizin yeniden inşası projesi ile bir medeniyet hareketi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Toplumumuzda dini, siyasi, kültürel, etnik, mezhep, tarikat, cemaat ve benzeri alanlarda ayrışma ve kutuplaşma yaşanmaktadır. Bu toplumsal sorunların çözümü tarihi tecrübe ile kendi medeniyetimizin dinamiklerinde vardır. Onun için tarihi doğru okumalıyız, medeniyet tasavvuru temelli bir çalışma ve medeniyetimizi yeniden inşa edecek, hayata geçirecek güçlü bir devlete ihtiyaç vardır.

Yönetim Kurulu, Yayın Kurulu, Danışma meclisi, Ortak Söylem ve İstişare Kurulu, Sanat ve Edebiyat Topluluğu, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları, Sosyal Faaliyet Komisyonu, Eğitim Komisyonu, Mali işler Komisyonu gibi faaliyet birimlerimizle stratejik ve kurumsal bir yapı içinde; 

Vahiy ve Risalete dayanan, ehli kıbleyi tekfir etmeyen, eşitler arası görev dağılımı ve istişareye önem veren bir anlayışla vakfımız çalışmalarını sürdürmektedir. Bundan sonrası için daha aktif ve dinamik bir teşkilatlanma yapısı ile bütün yönetimlerini liyakat esasına göre yenilemiş olarak yolumuza devam etmek istiyoruz, dedi.  

Daha sonra toplantıyı yöneten Genel Müdür Ali Ay, toplantının amacı 18 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak Mütevelli Toplantısına Şube ve temsilciliklerimizin yerine getirmesi gereken mevzuat hükümleri hakkında bilgilendirmek ve konu hakkında müzakere yapmakr, dedi. Bu doğrultuda katılımcılara görüş ve önerilerini bildirmek üzere söz verdi. Yapılan müzakere sonunda katılımcılar özetle şu önerilerde bulundular.

 1. Ana Haber Gazetenin cep telefonlarından rahat okunabilirliğini sağlayan androit sistemi geliştirelim,

 1. Teorik söylem yerine topluma daha pratik hedefler verelim, güncel konulara yoğunlaşalım,

 1. Siyasetin polemiklerine takılmayalım, buna benzer dijital toplantılar yapalım,

 1. Geleneksel kadim kültürümüzü güncele taşıyalım,

 1. Yardımlaşmayı kurumsal hale getirelim. Kurban fiyatı yüksek, kitap fiyatları pahalı, yeniden gözden geçirelim,

 1. Bu mütevelli toplantısına önerilecek yönetimleri ilgili arkadaşlarla görüşerek kendilerinin ve heyetin onayı ile belirleyelim,

 1. Yönetimlerde gençlere yer verilim, Ana Haber gazetede güncel haber ve yorumları, daha hızlı ve erken yakalayarak yayınlayalım, yazarlar da güncel yorumlar yazmalı,

 1. Medeniyet tasavvuru ile ilgili üst başlıkların altı dolduralım,

 1. “Salih Amel” projesi gibi eylemsel faaliyetlerle, ‘bağışı sen bize ver biz ulaştıralım anlayışı yerine; gel birlikte ulaştıralım, bir yerinden de sen tut anlayışı ile gençleri ve toplumu vakıf çalışmalarına dâhil edelim,

 1.  Medeniyet serisi eserlerin yeni serisini gençlerin ilgisini uyandıracak sanat edebiyat alanlarına yönelelim, Genel merkez faaliyetlerini Ankara dışındaki illere de taşıyalım, Vakfın misyonunu ifade eden heyecan uyandıracak şiir, marş, müzik gibi yayın ve materyalleri de üretelim,

 1.  Katılımcıların hemen hepsi çocuk ve gençlere yönelik faaliyet, eğitim ve materyal üretelim, gençlik çalışmalarına ağırlık ve yoğunluk verelim, önerilerinde bulundular.

İki saati aşan, son derece verimli geçen toplantı Ali AY’ın katılımcılara teşekkürü ile sona ermiştir.

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :

Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Toplam 1 yorum yapıldı
TV
İLAVE OLARAK,ANAHABERYURUM TV.GAZETE İÇERİSİNDE SAĞ ÜST KÖŞEDE KURULABİLİR.GÜNLÜK VE ÖNEMLİ YORUMLAR V.B BUNUN İÇERİSİNDE GELİŞTİRİLEBİLİR. UNUTMUŞTUM.SELAMLAR. GENELDE HER GAZETİNİN VAR..
Yorum Ekleyen: ADNAN GÜNEŞ     1.07.2020 14:45:34
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2022    www.anahaberyorum.com          Tasarım ve Programlama: Dr.Murat Kaya