ANADOLU VAKFINDA ÇEVİRİM İÇİ BAYRAMLAŞMA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Bayramlaşma programı düzenledi.
ÖZEL HABER
Paylaş
15.05.2021 13:43
1.054 okunma
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Bayramlaşma programı düzenledi. Bayramlaşma, bayramın 1. günü saat 15.00'te çevrimiçi olarak Vakıf Dostları ve Mütevelli Üyelerinin katılımı ile, Vakfın Mütevelli Üyesi ve Anadolu Sanat Edebiyat Topluluğu başkanı Mustafa Yıldız'ın tilavet ettiği Kur'an-ı Kerim ile başladı. Bayramlaşma programını Vakıf Mütevelli Üyesi Hüseyin Ayaz yönetti. Bayramlaşmaya Türkiye'nin dört bir tarafından Vakıf dostları katılarak mesajlarını paylaştı. Mesajlarda konu olarak; terör devleti zalim İsrail'in mazlum Filistin halkına Kudüs'te Gazze’de giriştiği katliam, zulüm ve saldırılar öne çıktı. Katılımcılar Covid 19 virüs hastalığının sebep olduğu sosyal kopuşa ve sosyal yarılmaya dikkat çekti. Bunun için bayramların en kısa zamanda kucaklaşarak ve kaynaşarak yaşanması temennileri, dua makamında dile getirildi. 
 
Program, Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah BAŞER'in Vakıf çalışmaları hakkında verdiği bilgilerle başladı. Vakfın özellikle, kitap kültür ve fikir muhtevalı yaptığı yayın çalışmalarını dile getirdi. Bunun için Vakıf bünyesinde Anadolu Ay Yayınları kuruldu. Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfının, Vahiy ve Risalet ekseninde Medeniyetimizin yeniden ihya ve inşasının önemli yapı taşlarından biri olma niyet ve çabası içerisinde olduğuna vurgu yapan Sayın Başkan, Vakıf Dostlarının bugüne kadar önemli tecrübe ve birikimlerinin olduğunu, bu tecrübe ve birikimlerini, kendileri ile birlikte mezara götürmeleri yerine yarınlarımız için bir ışık olmak üzere gelecek nesillere, genç nesillere, emanet etmelerini, kaleme alıp yazmalarını ve Vakfın Anadolu Ay yayınları arasında kitaplaştırarak kalıcı hale getirmelerini, bu duyarlılığı ve hassasiyeti göstermelerini özellikle talep etti. 
 
Sayın BAŞER’in, Bilge Kral Aliye İzzet BEGOVİÇ’ten verdiği örneklerle zenginleştirdiği konuşmasından sonra katılımcılar sıra ile söz alarak Bayram mesajlarını paylaştı. 
Demokraside Birlik Vakfı Genel Başkanı Mehmet Bozdemir, Akşehir'den Ana Haber Gazete yazarı İdris Doğan, Güneydoğu Anadolu Bölgemizin Hayrettin Ebiri, Ana Haber Gazete yazarları Kayseri'den Abdulbaki BİLGİN ve İstanbul'dan Sabri Turhan, gençlerden Nurullah ÖPÖZ, Isparta'dan Mehmet Ali Çelik, Samsun'dan Mütevelli Üyesi ve Bölge Temsilcisi Mehmet Karabacak, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Hakkı Nakilcioğlu, Eğitimci Tarihci-Yazar Veli Şirin, gençlerden Mehmet Hakkı Yanmaz, Mütevelli Üyeleri Raif AK, Abidin MEMİLİ, Ali ÖZKAN, Doğan ATAY ve son olarak da Vakfın Genel Müdürü Ali Ay bayramlaşma mesajlarını paylaştı. 
 
Katılımın geniş olduğu, katılımcıların sanal da olsa buluşmanın sevincini ve mutluluğunu paylaştıkları bayramlaşmadan sonra tokalaşarak kucaklaşıp kaynaşmanın en yakın zamanda mümkün olabileceği bayramlarda buluşma umut dilek ve duaları ile Fatiha okunarak program tamamlandı.
H.A.
Yorum Ekle
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :

Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2022    www.anahaberyorum.com          Tasarım ve Programlama: Dr.Murat Kaya