Türkiye Aile Platformu (TÜRAP) "Ailenin korunması " adına Sivil Toplum kuruluşları ile Ankara’da bir istişare toplantısı düzenledi.
Hak İş Konukevi ve Kongre Merkezinde yapılan toplantıya Türkiye Kadınlar Kültür ve Dayanışma Birliği ev sahipliği yaptı. Toplantıya Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfının da yer aldığı 40 civarında Sivil Toplum Kuruluşu toplantıya iştirak etti.
GÜNDEM
Paylaş
20.11.2022 00:40
1 yorum
452 okunma

Hak İş Konukevi ve Kongre Merkezinde yapılan toplantıya Türkiye Kadınlar Kültür ve Dayanışma Birliği ev sahipliği yaptı. Toplantıya Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfının da yer aldığı 40 civarında Sivil Toplum Kuruluşu toplantıya iştirak etti.

Ev sahibi olarak bir konuşma yapan Ayşe Serap Şahiner; Üç kişi bir araya gelerek  Ailenin korunması  adına başlattıkları bu çalışmanın, Sivil Toplum kuruluşlarına nasıl benimsetebiliriz diye çabalarken hamdolsun bugün  Türkiye'nin her bölgesinde, hatta yurt dışında da kabul gördüğünü, ailenin ve çocukların tehlike altında olduğunu, bu konuda farkındalık oluşturmak istediklerini, çalışmalarında  yıkıcı değil, birleştirici, yapıcı ve kucaklayıcı bir yol takip ettiklerini ve bu konuda başarılı olduklarını, ülkemizin hiçbir zaman  bugün olduğu gibi  ahlaki çöküntüye maruz kalmadığını, fuhuş ve zinanın medya patronları tarafından meşru hale getirilmeye çalışıldığını, aile ve çocuklarımızın  bu saldırılardan korunması gerektiğini ifade ederek sözlerini tamamladı.

Mücahit Akpınar konuşmasında; Kadına şiddetle başlayan tepkilerin, giderek toplumsal cinsiyet eşitliğine dönüştüğünü, bu durumun LGBT'liler aracılığı ile teşvik edildiğini, bu çalışmalara Türkiye'de ve dünyada büyük firmaların destek verdiğini ifade ederek sözlerini tamamladı.

Av. Zeynep Şen konuşmasında; toplumda yaygınlaşan fuhuş hareketi ile birlikte tanıtım ve reklamının yapılmasının önlenmesi konusunda yasa çıkarmasına vesile olduklarını, herkesin bu konuda duyarlı olması gerektiğini ifade ederek sözlerini tamamladı.

Hakan Işık konuşmasında; başıboş köpek sorununun yaşanabilir şehir platformu için önemli olduğunu, sokaklarımızın emniyetli ve güvenli hale getirilmesine öncelik verilmesinin insani bir kural olduğunu bu konuda farkındalık oluşturulması için çaba sarfettiklerini ifade ederek sözlerini tamamladı.

Aynı zamanda vakfımızın Mütevelli Heyet Üyesi de olan Mehmet Çiçek konuşmasında; tehlike altında olan ailenin korunması için 10 yıl önce başlattıkları bu birlikteliğin Türkiye'nin her tarafına yayılmasından memnun olduğunu, Türkiye'nin ve dünyanın her alanda sürekli değişim gösterdiğini, bu değişim iyi yönetilmez ise toplumun büyük problemlerle karşı karşıya kalacağını ama bunun başarılabildiğine şahit olduğunu, birçok Sivil Toplum Kuruluşlarının Ailenin korunması noktasında birbirlerine destek verdiklerini aileye yapılan her türlü saldırının bizim medeniyetimize yapılmış bir saldırı olduğunu, yapılan bu saldırıların önce insanlığa sonrada medeniyetimizi yok etmeye yönelik olduğunu ifade ederek sözlerini tamamladı.

Daha sonra Ailenin korunması adına farklı komisyonlar oluşturuldu. Bu komisyonların çalışmaları sonucunda ortaya çıkan fikirler katılımcılarla paylaşıldı, teklifler alındı.

Güzel bir atmosfer içerisinde gerçekleştirilen ve çalışmalarını tamamlayan bu toplantı da yapılan tespitlerin takip ve uygulamasının yapılması temennisiyle toplantı sonlandırıldı.

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :

Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Toplam 1 yorum yapıldı
Yorum
Böyle güzel çalışmalar için başarılar dilerim.Cok önemli bir mevzu,aile sağlam olursa millet sağlam olur.
Yorum Ekleyen: Hatice Acungan     21.11.2022 21:44:27
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2022    www.anahaberyorum.com          Tasarım ve Programlama: Dr.Murat Kaya