İnsanlığın yüz karası
MAKALE
Paylaş
25.10.2023 13:03
1.053 okunma
İbrahim Kumaş

Sesli Dinleno

Selam üzerinize olsun.

Rabbimiz insanlara yol göstermek, rehberlik yapmak üzere, peygamberler görevlendirmiş, kitaplar vermiştir. Kur’an’ın dışındaki kitaplar tahrif edilmiştir. Tevrat ve İncil de insanların eliyle tahrife uğramıştır. Kur’an’da Yahudilerle ilgili “İsrailoğulları’ndan kâfir olanlar, Dâvûd ve Meryem oğlu İsa diliyle lânetlenmişlerdir. Çünkü onlar isyan etmişlerdi ve sınırı aşıyorlardı.” [1]“…Onların arasına kıyamete kadar sürecek düşmanlığı ve kini saldık. Ne zaman savaş ateşini tutuşturmuşlarsa Allah onu söndürmüştür. Onlar yeryüzünde bozgunculuk için çaba harcarlar; Allah ise bozguncuları sevmez.” [2]

Lanetlenmiş, bozgunculuk yapmış Yahudiler, dünyanın değişik yerlerinden kovulmuş sürgün hayatı yaşamış bir toplumdur. Tahrif ettikleri ve inandıkları Tevrat’tan «O günde Rab Abram’la ahdedip dedi: Mısır ırmağından büyük ırmağa kadar, bu diyarı... senin zürriyetine verdim.» [3]Yahudilerin inandıkları ilahları Yehova Nil’den Fırat’a kadar vermiş. Bu yurt için Osmanlı padişahı II. Abdülhamid’le Yahudi Theodor Herzl başkanlığında bir heyet Filistin topraklarını satın alıp yerleşmek için iki defa görüşmüşler fakat netice alamamışlardır. 1.Dünya Savaşı sırasında 31 Ekim 1917’de Mareşal Allenby kumandasındaki İngiliz ordusu Filistin’in Bi’rüssebi‘ yöresini ele geçirdi. Allenby 11 Aralık’ta Kudüs’e girip etrafındakilere Haçlı seferlerinin ancak şimdi bittiğini söyledi. İngiltere’nin henüz tasarruf yetkisine sahip olmadığı bir bölgede Yahudilere yurt vermeyi vadetti. Filistin nüfusunun %90’ı Arap’tı ve topraklarında ancak nüfusun %2’si Yahudi bulunuyordu.[4]

Yahudi’er Filistin bölgesine yerleşmeye başladığı günden bugüne kadar inandığı muharref Tevrat’ın emirlerini yerine getiriyorlar. “…. Ele geçen her adamın gövdesi delik deşik edilecek ve tutulan her adam kılıçla düşecek. Yavruları da gözleri önünde yere çalınacak, evleri çapul edilecek ve karıları kirletilecek.» [5] Dünden tek farkları silahları daha öldürücü 7 Ekim 2023 Hamasın saldıracağını İsrail’in bilmemesi mümkün değildir. Bu saldırıyı bahane ederek Gazze’de hastane, okul, camii, kilise; yaşlı, kadın çocuk demeden her türlü silah kullanarak, toptan yakarak, yıkarak evleri mezarlara çeviriyorlar. ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve İtalya başkanları bu zulmü izlemekle yetinmeyip insanlığın yüz karası İsrail’in yanında olduklarını açıklıyorlar. “Kanı göz yaşı bil. Kimsenin kanıyla eteklerini kirletme. Çünkü kan hiçbir zaman uyumaz.” [6]Kan, gözyaşı üzerine yurt kurulamaz.


[1] 5.Mâide.78

[2] 5.Mâide.64

[3] Millet Düşmanlarının İHÂNET PLÂNLARI (Belgeler) Hazırlayan : KEMAL YAMAN. O t a ğ Y a y ı n l a r ı . Haziran 1971.sayfa.22 (Tevrat, Tekvin Kitabı, Bab: 13, Cümle: 15 ve Bab: 15, Cümle: 18.)

[4] İslâm Ansiklopedisi Filistin Müellif: M. LUTFULLAH KARAMAN

[5] Millet Düşmanlarının İHÂNET PLÂNLARI (Belgeler) Hazırlayan : KEMAL YAMAN. O t a ğ Y a y ı n l a r ı . Haziran 1971.sayfa 38 (İşaya Kitabı, Bab: 13, Cümle: 14-16.)

[6] Kudüs Fatihi Selahaddin-i Eyyubi

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :

Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2022    www.anahaberyorum.com          Tasarım ve Programlama: Dr.Murat Kaya