Seçime Doğru
MAKALE
Paylaş
18.12.2022 22:01
310 okunma
Ali İlkbahar

2023 seçim yaklaştıkça her alanda da hareketlilik hızlandı. Siyasilerden iktidarda olanlar halka biten eserlerini açıyor. Halkın takdirini, onayını alarak temsil etmek için halkın hizmetkarlığına soyunmuş yapılanları hizmetine sunarken meydanlarda, salonlarda ev ev gidip anlatıyor. Bir taraftan yeni taleplerini dinlerken memnuniyetlerinden hız kazanıyor. Bu arada da ortalık ısındıkça heyecan da artıyor.

Diğer taraftan muhalefet de yapacaklarını belediyelerin de yapılanlarla anlatırken diğer taraftan yeni yeni projelerini geçiştirerek halkın beklentileri uzatılıyor.

Bir tarafta iktidarla birlikte iki partide destekliyor. Üçlü bir blok. Biri üretiyor, yapıyor, açıyor. Savunma sanayi öyle ki dünya bile takip ediyor. Yollar, köprüler, eğitim, ekonomi, uluslararası çalışmalar bir taraftan devam ederken bir taraftan da yeni projeler halka sunuluyor.

Diğer tarafta 6 siyasi partimizin birlikte oluşturdukları ittifak da halka yapacakları bir taraftan hazırlarken diğer taraftan da mutat 6’lı toplantılar aralıksız devam ediyor.

Aylardır yapılan toplantılarda çok önemli halk için projeler merakla bekleniyor. Halk, aylardır yapılan toplantıların meyvesini artık görmek istiyor. Merak ediyor. Sadece ana muhalefet partisi genel başkanı zaman zaman yapılacaklardan bahsederken arada kendi projesini yaparken 6’lı masadakilerin ortak projelerini merak ediyor. Hatta çok alan olmasına rağmen çok az konuda yapılacaklar anlatılıyor.

En önemlisi olan bu masanın adayı, kim olacağı her yerde konuşuluyor. Halk net şu diye isim istiyor. Ana muhalefet başkanı zaman zaman kendisini dolaylı veya direk kendisini ifade etse de masadan bir ses çıkmıyor.

Bir taraftaki blok seçim çalışmalarını hızlandırıp halkla her gün bir yerde beraber olurken hizmetlerini açarken taleplerini sıralarken.

Diğer 6’lı masa net bir şey söylemediği için az çok birinin adaylığını beklerken 6’lı masa da oturanlardan bir isim çıkmıyor.

Diğer taraftan seçim günü yaklaştıkça yeni yeni sesler çıkıyor.

  • Neden toplanıp bir sonuç alınmıyor?
  • Ne olacak?
  • Seçim günü yaklaştı, ne oluyor?

Gibi halk arasında insanlar aralarında en çok kim olacak diye birbirine soruyor. Laflar havada kalıyor.

Diğer taraftan masanın kendisi her gün bir şekilde tarif ediliyor. 6’lı masadakilerin adayı kim, niye söylemiyorlar? İktidar taraftarları masa 6’lı değil bir ortak da alta bekliyor diye söyleniyor. Daha fazla uzadıkça bu laflar da yenileri ile uzayacaktır. Onun için bir an önce adayın belli olması halkın beklentisini giderdiği gibi masadaki olanları da rahatlatacaktır.

En önemlisi dünyada sıkıntıların had safhaya çıktığı bir zamanda çözüm için gözler Türkiye’dedir. Ulusal ve uluslararası güçler Türkiye’deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerini takip ediyor.

Büyük medeniyetin, kültürün, imparatorlukları kuran, en büyük milletin torunlarında güçlü, tutarlı bekleyenleri sevindirecek kararlar bekliyor.

En önemlisi bir olun birlik olun bir de bizim için gayret edin netleşsin diye bekliyor.

Her şey milletimizin günü geleceği için bir olmalı, kararlı olmalıyız.

Dünya yeniden yapılanırken, Hak için halk için çalışmalıyız. Aydın, geleceğin mimarıları, vakit yakın. Ayrılmayalım, ayrışmayalım birlik olalım.

Türkiye olalım.

 

Yorum Ekle
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :

Dikkat! Suç teşkiledecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

sanalbasin.com üyesidir

ANA HABER GAZETE
www.anahaberyorum.com
İşin Doğrusu Burada...
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
BAĞLANTILAR
KISAYOLLAR
anahaberyorum@hotmail.com
0312 230 56 17
0312 230 56 18
Strazburg Caddesi No:44/10 Sıhhiye/Çankaya/ANKARA
Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Anadolu Ay Yayınları
Ayizi Dergisi
Aliya İzzetbegoviç'i
Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri
Ana Sayfa
Yazarlarımız
İletişim
Künye
Web TV
Fotoğraf Galerisi
© 2022    www.anahaberyorum.com          Tasarım ve Programlama: Dr.Murat Kaya