Karamanlı bursiyer gençlerle tanışma toplantısı Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi Sayın Celalettin Ölmez'in himaye ve ev sahipliğinde 20.01.2024 tarih ve saat 14:00'da Vakıf Karaman Şubesinde gerçekleştirildi.
Vakıf Yönetim Kurulunu Temsilen yönetim kurulu üyeleri Adnan YILDIRIM ve Hayrettin YÜCEL'in katılım sağladığı buluşmaya 18 bursiyer öğrenci yanısıra işadamı Ekrem AKGÜL ve genç avukat Yunus İşler iştirak ettiler.
Vakıf Mütevelli Heyeti üyesi Sayın Celalettin Ölmez kısa bir hoş geldiniz konuşması yaptı. Sayın Ölmez, Konuşmasında gençlerden vatanına, milletine ve değerlerine bağlı olmalarını talep etti. Daha sonra bursiyer öğrencilerle tek tek tanışıldı.
Akabinda Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakıfı kurulu üyesi Adnan YILDIRIM Vakıf ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Sayın Yıldırım, Vakfın medeniyetimizin yeniden inşa ve ihya etmeyi ve nitelikli gençlerin yetişmesine katkı sağlamayı hedef aldığını, özellikle burs imkanlarını sağlayan dostların gençlerin vatanına, milletine ve değerlerine bağlı bir gençliğin yetişmesini arzu ettiğini bu nedenle de etkin bir şekilde Ankara’da faaliyet yürüttüğünü, Karaman’da da buna benzer faaliyetleri yapmak ve her ay bir araya gelmek istediklerini belirttiler. Gençlerin tamamı bu teklifi olumlu karşıladılar.
Ayrıca Vakıf Yönetim Kurulu üyesi Hayrettin Yücel'de kendilerinin de Anadolu Vakfında yetiştiklerini, Vakfın o günler de yani öğrencilik yıllarında ekonomik olarak çok güçlü olmadığını, bundan dolayı da pek maddi destek sağlayamadığını, burs veremediğini ama burstan ve maddi destekten çok daha önemli Anadolu Vakıfın kendilerinin yetişmesinde çok önemli rol oynadığını, kişilik ve Kimliklerini bulmada ve vatan millet ve Allah sevgisi ve aşkını kazanmalarına çok büyük katkı sağladığını ifade ettiler.
Bundan sonraki toplantıları organize etmek, iletişimi sağlamak üzere 1 başkan ve 2 Yardımcısı seçimi yapıldı. Başkanlığa Mehmet GÜLÇİÇEK ve Yardımcılıklarına ise Rümeysa KÜÇÜKTUĞRUL ile Buğra Levent seçildiler. Daha sonra tüm katılımcı gençlere söz verildi, duygu ve düşünceleri soruldu. Gençler toplantıya gelirken biraz endişeli olduklarını ancak yapılan sohbet ve konuşmalardan sonra rahatladıklarını ve memnun ve mutlu olduklarını ifade ettiler. Tıp Fakültesi 3. Sınıfta okuyan Ali Yücel KÜLAHLI kendisinin okul öğrenci gruplarının başkanı olduğunu, vakıf ile birlikte müşterek bir faaliyet yapmayı teklif etti. Bu teklif memnuniyetle karşılandı.
Toplantının sonucunda her bir katılım sağlayan bursiyer gençlere vakıf yayınlarından bir kitap ve 2 sayı olmak üzere AYİZİ dergisi hediye edildi. Bir ay sonra tekrar bir araya gelmek dilek ve temennisiyle toplantı sona erdi.